17:38 | 30.03.20 | Նորություններ | 175837
Այսօր Ինեկոբանկը հայտարարել է եւս մեկ հաճախորդամետ լուծման մասին. այսուհետ բանկի բոլոր հաճախորդները հնարավորություն ունեն օգտվել բանկային բոլոր ծառայություններից առցանց տարբերակով՝ առանց մասնաճյուղ այցելելու` մուտք գործելով Ինեկոբանկի պաշտոնական կայքէջ։
«Հետեւելով իրադարձություններին եւ տեղաշարժման սահմանափակումներին՝ մենք հաճախորդների համար սպասարկումը դարձրեցինք ամբողջապես հեռահար»,- այս մասին նշել է Ինեկոբանկի գործադիր տնօրեն Արեն Նալթակյանը։
InecoOnline եւ InecoMobile համակարգերի հետ մեկտեղ՝ բանկը ներկայացրել է հեռահար սպասարկման մի շարք այլ տարբերակներ, մասնավորապես՝ մասնաճյուղերի արդեն ծանոթ աշխատակիցները հաճախորդներին կսպասարկեն հեռախոսազանգերի, տեսազանգերի եւ նամակների միջոցով։
«Նման բեկումնային շրջանում շատ կարեւոր է ապահովել բանկային գործունեության անխափան աշխատանքը, եւ մենք այն դարձրել ենք հասանելի 24/7 ռեժիմով՝ ապահովելով բոլոր գործարքների հասանելիությունը եւ միջոցների շրջանառելիությունը։ Մեզ համար շատ կարեւոր է, որ Դուք մեզ հետ տեղափոխվեք օնլայն»,- ամփոփել է Նալթակյանը։
Սույն թվականի մարտի 30-ից, այցելելով Ինեկոբանկի պաշտոնական կայքէջ, հաճախորդները հնարավորություն կունենան ընտրել իրենց առավել հարմար հաղորդակցման տարբերակը, թողնել հայտեր ծառայությունների մատուցման համար եւ կատարել այլ գործարքներ, որոնք սովորաբար կատարում էին բանկի մասնաճյուղերում՝ բացառությամբ կանխիկ դրամով գործարքներից, որոնց համար էլ նրանք կարող են օգտվել բանկի 24/7 ինքնասպասարկման տերմինալներից։
«Ինեկոբանկ» ՓԲԸ-ն, հանդիսանալով Հարավային Կովկասի առաջատար բանկերից մեկը, մատուցում է կոմերցիոն բանկային, ինչպես նաեւ թվային բանկային ծառայություններ անհատներին, փոքր եւ միջին ձեռնարկություններին եւ խոշոր կազմակերպություններին։
Շուրջ 24 տարի բանկը մատուցում է բարձրորակ բանկային ծառայություններ Հայաստանում՝ սպասարկելով ավելի քան 500,000 հաճախորդի, որոնցից ավելի քան 250 000-ին` թվային ուղիներով: Իր գործունեության ընթացքում բանկը մշակել եւ մատուցել է ոլորտի առաջատար թվային բանկային լուծումներ՝ նպատակ ունենալով ներդնել ամբողջովին նոր բանկային ծառայություններ։

Today Inecobank introduced another client-oriented solution. From now on all the customers of the bank have the opportunity to use banking services online, without the need to visit any of the branches of the bank via simply visiting the official webpage of the bank.
"Following the development of the situation and the restrictions on people’s free movement, we have made our service completely remote," said the CEO of Inecobank, Aren Naltakyan.
Along with the well-known InecoOnline and InecoMobile systems, the bank has introduced several other remote service options, in particular, its branch staff will now provide banking serves through phone calls, video calls and emails.
“During such a breakthrough, it is very important to ensure the smooth operation of banks, and we have made it available via 24/7 opportunity, ensuring the availability of all transactions and the circulation of funds. Come online with us!” summed up Naltakyan.
From March 30, 2020, when visiting the official website of Inecobank, customers will be able to choose the most convenient way of communications, send applications for services and perform other transactions, usually done in the branches of the bank, except for cash transactions, for which they can use the bank's 24/7 self-service terminals.
Inecobank CJSC is one of the leading banks in the South Caucasus region, focused on individual customers, small and middle market businesses and large corporations offering a full range of banking services including break through and innovative digital banking solutions.
For over 24 years the bank has been providing unmatched convenience in Armenia serving more than 500 000 customers and over 250 000 online users. Inecobank developed and delivered industry-leading digital banking solutions with the purpose of introducing an entirely new culture of banking services.