17:32 | 24.11.20 | Նորություններ | 74416
Կարեւորելով Հայաստանի Հանրապետության եւ Արցախից ՀՀ տեղափոխված միջին եւ ավագ դասարանների աշակերտների կրթության գործընթացի շարունակականությունը, ինչպես նաեւ ինտերնետ կապի մատչելիության ապահովումը՝ Ucom ընկերությունն ընդլայնել է U! Կանխավճարային, Ucom Ունիվերսալ եւ Ունիվերսալ Պլյուս մի շարք սակագնային պլաններում ներառված անսահմանափակ օգտագործման հնարավորությամբ կրթական ռեսուրսների ցանկը։
Մասնավորապես, ԿԳՄՍ նախարարության խնդրանքով նոյեմբերի 21-ից Ucom ընկերության շարժական կապի u1000, u1500, u2000, u3000 կանխավճարային սակագնային պլանների, ինչպես նաեւ Ucom Ունիվերսալ եւ Ունիվերսալ Պլյուս ծառայության բաժանորդները չեն վճարի ինտերնետի օգտագործման վճար Google Classroom, ինչպես
նաեւ Microsoft Teams այցելելիս։ Նույն սկզբունքն ամիսներ շարունակ գործում է zoom.us, armedu.am, emis.am, kahoot.com եւ etwinning.net կայքերի համար։
Հիշեցնենք, որ մինչեւ նոյեմբերի 30-ը ներառյալ նշյալ սակագնային պլանների բաժանորդներից ինտերնետի օգտագործման վճար չի գանձվի նաեւ Twitter, Skype, Zoom, Viber, WhatsApp հավելվածներից օգտվելիս։

17:32 | 24.11.20 | News | 73505
Emphasizing of the importance of education for middle and high school students both in the Republic of Armenia and those that moved from Artsakh, as well as the provision of affordable internet access, Ucom has expanded the list of educational resources with free access for the subscribers of U!Prepaid, Ucom Universal and Universal Plus tariff plans.
In particular, following the request of the RA Ministry of Education, Science, Culture, Youth and Sports from November 21, 2020 the subscribers of Ucom's u1000, u1500, u2000 and u3000 prepaid tariff plans, as well as Ucom Universal and Universal Plus postpaid service subscribers will not pay for any internet usage when visiting Google Classroom and Microsoft
Team websites.
The same regulation has been in place for months for the following websites: zoom.us, armedu.am, emis.am, kahoot.com and etwinning.net.
The company also reminds that until November 30th inclusive, the subscribers of the mentioned tariff plans will not be charged for internet use when benefiting from Twitter, Skype, Zoom, Viber, WhatsApp applications.