17:32 | 24.11.20 | Նորություններ | 74416
Կարեւորելով Հայաստանի Հանրապետության եւ Արցախից ՀՀ տեղափոխված միջին եւ ավագ դասարանների աշակերտների կրթության գործընթացի շարունակականությունը, ինչպես նաեւ ինտերնետ կապի մատչելիության ապահովումը՝ Ucom ընկերությունն ընդլայնել է U! Կանխավճարային, Ucom Ունիվերսալ եւ Ունիվերսալ Պլյուս մի շարք սակագնային պլաններում ներառված անսահմանափակ օգտագործման հնարավորությամբ կրթական ռեսուրսների ցանկը։
Մասնավորապես, ԿԳՄՍ նախարարության խնդրանքով նոյեմբերի 21-ից Ucom ընկերության շարժական կապի u1000, u1500, u2000, u3000 կանխավճարային սակագնային պլանների, ինչպես նաեւ Ucom Ունիվերսալ եւ Ունիվերսալ Պլյուս ծառայության բաժանորդները չեն վճարի ինտերնետի օգտագործման վճար Google Classroom, ինչպես
նաեւ Microsoft Teams այցելելիս։ Նույն սկզբունքն ամիսներ շարունակ գործում է zoom.us, armedu.am, emis.am, kahoot.com եւ etwinning.net կայքերի համար։
Հիշեցնենք, որ մինչեւ նոյեմբերի 30-ը ներառյալ նշյալ սակագնային պլանների բաժանորդներից ինտերնետի օգտագործման վճար չի գանձվի նաեւ Twitter, Skype, Zoom, Viber, WhatsApp հավելվածներից օգտվելիս։

17:32 | 24.11.20 | Новости | 74530
Осознавая важность непрерывности учебного процесса для учеников средних и старших классов как в самой Республике Армения, так и для приехавших из Арцаха учеников, а также обеспечения доступа в интернет, компания Ucom расширила список образовательных ресурсов с возможностью неограниченного использования для абонентов ряда тарифных планов услуги U! Предоплатная и постоплатных тарифных планов Ucom Универсальный и Универсальный Плюс.
В частности, по просьбе Министерства образования, науки, культуры и спорта РА с 21 ноября абоненты предоплатных тарифных планов мобильной связи Ucom u1000, u1500, u2000, u3000, а также постоплатной услуги Ucom Универсальный и Универсальный Плюс не будут платить за интернет при посещении Google Classroom и Microsoft Teams. Тот же принцип уже несколько месяцев подряд действует для сайтов zoom.us, armedu.am, emis.am, kahoot.com и etwinning.net.
Напомним, что по 30 ноября включительно с абонентов указанных тарифных планов не будет взиматься плата за интернет также при использовании приложений Twitter, Skype, Zoom, Viber, WhatsApp.