14:10 | 03.06.21 | Նորություններ | 11777
Վիվա-ՄՏՍ-ի աջակցությամբ Հայաստանի «Ֆուլեր տնաշինական կենտրոնի» կողմից իրականացվող բնակարանաշինության ծրագրի արդյունքում, 2020 թվականի ընթացքում լուծվել է 96 ընտանիքի բնակարանի խնդիր՝ նախապես պլանավորված 37-ի փոխարեն:
Վիվա-ՄՏՍ-ից հայտնում են, որ բոլոր առումներով բարդ 2020 թ.-ին, բնակարանաշինության ծրագիրը լիարժեք շարունակվել է Հայաստանի բոլոր մարզերում: Թե կորոնավիրուսի պատճառով հայտարարված կարանտինի, թե պատերազմի ընթացքում, ընտանիքները շարունակել են իրենց տների շինարարությունը: Աշխատանքները երբեմն կարճաժամկետ դադարեցնելու միակ պատճառը եղել է տանտերերի՝ ռազմաճակատում լինելը: Անգամ այդպիսի պայմաններում, մարդկանց հաջողվել է իրականացնել իրենց տարիների երազանքը:
Վայոց Ձորի Արփի գյուղում ապրող Գեւորգ Աղաջանյանը պատերազմի ժամանակ եղել է առաջնագծում: Չորս զավակների հայրն առաջնեկին ու եռյակ զավակներին ապահով մեծացնելու համար, իր առջեւ երկու խնդիր է դրել. պաշտպանել հայրենիքն ու տուն կառուցել: Աղաջանյանների ընտանիքն ավելի քան տասը տարի բնակվել է ուրիշի բնակարանում, հետո տեղափոխվել է կիսակառույց տան նկուղ: Երբեմնի խոնավ ու մութ նկուղն այսօր հիշողություն է դարձել: Շինարարությունն ավարտել են եւ տեղափոխվել կենցաղային բոլոր հարմարություններով ապահովված տաք բնակարան:
«Կարեւոր է ոչ միայն այն, թե ինչ նպատակներ ունեք, այլեւ այն, թե ինչպես եք հասնում դրանց: Եթե կա կամք, անպայման հաջողելու ցանկություն եւ դժվարությունների առջեւ կանգ չառնելու վճռականություն՝ հաղթահարելի են նաեւ խնդիրները: Հաճելի է տեսնել, որ այս մոտեցման կողմնակից են ոչ միայն մեր գործընկերները, այլեւ տարբեր մարզերում ապրող, երազանքների իրենց տունը կառուցող հայ ընտանիքները: Մարտահրավերներին արձագանքելու՝ ձեր օրինակը գնահատելի է: Երկրին եւ ընտանիքին օգտակար լինելու ձգտումը ձեզ դարձրել է ուժեղ: Շարունակեք ապրել այդպես եւ օրինակ ծառայել ձեր զավակներին»,- տեսազանգով ասել է Վիվա-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը:
«Ծանր ժամանակներ ենք ապրում, սակայն մեր ուժը մեր կառուցողականության մեջ է: Յուրաքանչյուրս մեր տեղում պետք է կարողանանք առավելագույնս իրականացնել մեր աշխատանքը: Վիվա-ՄՏՍ-ի սոցիալական պատասխանատվության զգացումը եւ մեր կազմակերպության սկզբունքները, երբ ընտանիքն ինքն է իր տան կառուցողն ու պատասխանատուն, հրաշքներ են գործում. ամրացնում են մեր երկրի ողնաշարը»,- ասել է «Ֆուլեր տնաշինական կենտրոնի» նախագահ Աշոտ Եղիազարյանը:
Բնակարանաշինության իրականացման համար Վիվա-ՄՏՍ-ը կատարել է 230 մլն դրամից ավելի ներդրում՝ հիմնովին փոխելով բազում ընտանիքների կյանքի որակը:

14:10 | 03.06.21 | Новости | 11770
Благодаря жилищной программе, реализуемой в Армении «Строительным центром Фуллер» при поддержке Вива-МТС, в 2020 году была решена жилищная проблема 96 семей вместо 37 запланированных.
Вива-МТС сообщает, что в сложном во всех отношениях 2020 году жилищная программа была полноценно продолжена во всех регионах Армении. И во время карантина, связанного с коронавирусом, и во время войны семьи продолжали строить свои дома. Иногда единственной причиной остановки работы на короткое время было нахождение хозяев домов на передовой. Но даже в таких условиях людям удалось осуществить мечту своей жизни.
Геворк Агаджанян, проживающий в селе Арпи Вайоц Дзора, во время войны находился на передовой. Чтобы достойно вырастить первенца и мальчиков-тройняшек, отец четверых детей поставил перед собой две задачи: защитить Родину и построить дом. Семья Агаджанянов более десяти лет жила в чужой квартире, затем перебралась в подвал полуотстроенного дома. Некогда сырой и темный подвал сегодня стал воспоминанием. Строительство завершено и семья переехала в теплую квартиру со всеми удобствами.
«Важны не только ваши цели, но и то, как вы их достигаете. Если есть воля, желание добиться успеха и решимость не сдаваться перед трудностями, проблемы можно преодолеть. Приятно видеть, что приверженцами подобного подхода являются не только наши партнеры, но и армянские семьи, живущие в различных регионах и строящие дом своей мечты. Ваше умение принимать вызов очень ценно. Желание быть полезным своей стране и семье делает вас сильными. Продолжайте жить также и подавайте пример своим детям», - сказал генеральный директор Вива-МТС Ральф Йирикян во время видеозвонка.
«Мы живем в трудные времена, но наша сила в нашей конструктивности. Каждый из нас должен стараться максимально реализовывать свою работу на своем месте. Чувство социальной ответственности Вива-МТС и принципы нашей организации, согласно которым каждая семья сама строит свой собственный дом и является ответственной за него, творят чудеса - они укрепляют хребет нашей страны», - сказал Ашот Егиазарян, президент «Строительного центра Фуллер»
Вива-МТС вложила в жилищное строительство более 230 млн. драмов, коренным образом изменив качество жизни многих семей.