17:38 | 21.06.21 | Նորություններ | 12934
Der Spiegel-ը գրում է, որ «Գերմանիայի կանցլեր Անգելա Մերկելը առաջ է տանում հայկական կրթական ռազմավարությունը որպես մոդել գերմանացի դպրոցականների համար»:
Արդեն հայտնել էինք, որ հունիսի 17-ին Անգելա Մերկելը վիրտուալ շրջայց էր կատարել 2020 թվականին բացված Tumo Berlin կենտրոնում։
Der Spiegel-ը նշում է, որ կանցլերը հանդես է եկել Գերմանիայի ողջ տարածքում երեխաների եւ երիտասարդների համար տեղեկատվական տեխնոլոգիաների ուսուցման կենտրոնների ստեղծման օգտին եւ այդ նպատակով համագործակցելու կոչ է արել Գերմանիայի դաշնային կառավարությանը, դաշնային երկրներին, քաղաքապետարաններին եւ հովանավորներին:
Կրթության նախարար Անյա Կառլիչեկն ասել է, որ այդ հաստատությունները պետք է «սարդոստայնի նման» տարածվեն ամբողջ Գերմանիայում եւ աշխատեն MINT կլաստերներում:

17:38 | 21.06.21 | Новости | 13030
Der Spiegel пишет, что «канцлер Германии Ангела Меркель продвигает армянскую образовательную стратегию как модель для немецких школьников».
Мы уже сообщали, что 17 июня Ангела Меркель совершила виртуальный тур по центру Tumo Berlin, открывшемуся в 2020 году.
Der Spiegel отмечает, что канцлер высказалась за за создание учебных центров информационных технологий для детей и молодежи по всей Германии и призвала к сотрудничеству федеральное правительство Германии, федеральные земли, муниципалитеты и спонсоров.
Министр образования Аня Карличек сообщила, что эти учреждения должны распространиться «как паутина» по всей Германии и работать в кластерах MINT.