17:38 | 21.06.21 | Նորություններ | 12934
Der Spiegel-ը գրում է, որ «Գերմանիայի կանցլեր Անգելա Մերկելը առաջ է տանում հայկական կրթական ռազմավարությունը որպես մոդել գերմանացի դպրոցականների համար»:
Արդեն հայտնել էինք, որ հունիսի 17-ին Անգելա Մերկելը վիրտուալ շրջայց էր կատարել 2020 թվականին բացված Tumo Berlin կենտրոնում։
Der Spiegel-ը նշում է, որ կանցլերը հանդես է եկել Գերմանիայի ողջ տարածքում երեխաների եւ երիտասարդների համար տեղեկատվական տեխնոլոգիաների ուսուցման կենտրոնների ստեղծման օգտին եւ այդ նպատակով համագործակցելու կոչ է արել Գերմանիայի դաշնային կառավարությանը, դաշնային երկրներին, քաղաքապետարաններին եւ հովանավորներին:
Կրթության նախարար Անյա Կառլիչեկն ասել է, որ այդ հաստատությունները պետք է «սարդոստայնի նման» տարածվեն ամբողջ Գերմանիայում եւ աշխատեն MINT կլաստերներում:

17:38 | 21.06.21 | News | 12931
Der Spiegel writes that “German Chancellor Angela Merkel is promoting Armenian educational strategy as a model for German schoolchildren.”
As Itel.am reported previously, on June 17 Angela Merkel took a virtual tour of the TUMO Center in Berlin, which opened in 2020.
Der Spiegel notes that Chancellor Merkel has advocated opening of IT training centers for children and young people throughout Germany and called for cooperation from the German federal government, federal states, municipalities, and sponsors.
German Education Minister Anja Karliczek has stated that these institutions should spread “like a spider web” throughout Germany and work in MINT clusters.