18:05 | 07.09.21 | Հոդվածներ | exclusive 64297
Նախորդ շաբաթ հայտնի դարձավ DataArt-ի կողմից հայկական SFL ծրագրային ապահովման մշակման ընկերության ձեռքբերման մասին: Գործարքի կնքումից հետո Itel.am-ը զրուցել է DataArt ընկերության նախագահ Եվգենի Գոլանդի, DataArt-ի հայաստանյան գրասենյակի ղեկավար Արսեն Բաղդասարյանի եւ SFL ընկերության տնօրեն Արսեն Գեւորգյանի հետ:
Միավորում՝ 2+2=5 սկզբունքով
DataArt-ը, միավորվելով SFL-ի թիմի հետ, Հայաստանում շատ կարեւոր ռազմավարական դիրք է ձեռք բերում, ասել է DataArt-ի նախագահ Եվգենի Գոլանդը:
«Այս միավորումը մեզ համար 2+2=5 շարքից է: Հայաստանը IT talent-ի տեսանկյունից շատ հետաքրքիր շուկա է, իսկ SFL-ը շուկայի առաջատարներից է: Այս ընկերությունն ունի հրաշալի հաճախորդներ, հրաշալի թիմ, ճիշտ սկզբունքներ ու DataArt-ի հետ համատեղելի մշակույթ», - ասել է Գոլանդը:

18:05 | 07.09.21 | Статьи | exclusive 64461
На прошлой неделе стало известно о приобретении компанией DataArt армянской компании по разработке программного обеспечения SFL. После заключения сделки Itel.am побеседовал с президентом DataArt Евгением Голандом, руководителем армянского офиса DataArt Арсеном Багдасаряном и директором SFL Арсеном Геворгяном.
Союз по принципу 2+2=5
«Объединившись с командой SFL, DataArt приобретает очень важную стратегическую позицию в Армении», - сказал президент DataArt Евгений Голанд.
«Для нас этот союз - из серии 2+2=5. Армения - очень интересный рынок с точки зрения ИТ-талантов, а SFL - один из лидеров рынка. У этой компании прекрасная клиентура, отличная команда, правильные принципы и культура, совместимая с DataArt», - сказал Голанд.