18:05 | 07.09.21 | Հոդվածներ | exclusive 64297
Նախորդ շաբաթ հայտնի դարձավ DataArt-ի կողմից հայկական SFL ծրագրային ապահովման մշակման ընկերության ձեռքբերման մասին: Գործարքի կնքումից հետո Itel.am-ը զրուցել է DataArt ընկերության նախագահ Եվգենի Գոլանդի, DataArt-ի հայաստանյան գրասենյակի ղեկավար Արսեն Բաղդասարյանի եւ SFL ընկերության տնօրեն Արսեն Գեւորգյանի հետ:
Միավորում՝ 2+2=5 սկզբունքով
DataArt-ը, միավորվելով SFL-ի թիմի հետ, Հայաստանում շատ կարեւոր ռազմավարական դիրք է ձեռք բերում, ասել է DataArt-ի նախագահ Եվգենի Գոլանդը:
«Այս միավորումը մեզ համար 2+2=5 շարքից է: Հայաստանը IT talent-ի տեսանկյունից շատ հետաքրքիր շուկա է, իսկ SFL-ը շուկայի առաջատարներից է: Այս ընկերությունն ունի հրաշալի հաճախորդներ, հրաշալի թիմ, ճիշտ սկզբունքներ ու DataArt-ի հետ համատեղելի մշակույթ», - ասել է Գոլանդը:

18:05 | 07.09.21 | Articles | exclusive 64304
Last week it was announced that DataArt global software engineering firm has acquired SFL, Armenia-based software development company. After the deal was signed, Itel.am spoke with the President of DataArt company Eugene Goland, head of DataArt Armenia Arsen Baghdasaryan and CEO of SFL company Arsen Gevorgyan.
Merger with 2+2=5 principle
DataArt is acquiring a very important strategic position in Armenia by merging with the SFL team, Eugene Goland, President of DataArt, said.
“For us this merger is from 2+2=5 series. Armenia is a very interesting market from the IT talent viewpoint, and SFL is among the leaders in the market. This company has brilliant clients, a brilliant team, right principles and compatible culture with DataArt,” Goland said.