17:34 | 28.10.21 | Նորություններ | 8178
SAP ընկերությունը եւ ԵՄ Թումո ինժեներական եւ կիրառական գիտությունների համալիրը հայտարարել են ռազմավարական համագործակցության մեկնարկի մասին, որի նպատակն է օգնել ուսանողներին եւ շրջանավարտներին օգտագործել եւ ձեւավորել թվային տեխնոլոգիաները:
«Նորարարությունն այն է, ինչը գերլիցքավորում է ցանկացած գիտության եւ տեխնոլոգիական էկոհամակարգ, եւ SAP-ի հետ մեր համագործակցության արդյունքում ստեղծվում է նորարարական հարթակ, որը շատ խոստումնալից է ոչ միայն արդյունաբերական տեսանկյունից, այլեւ առաջատար հետազոտությունների եւ կրթության առումով», - ասել է Թումո-ի զարգացման տնօրեն Բեկոր Փափազյանը:
Համագործակցության շրջանակներում ԵՄ Թումո ինժեներական եւ կիրառական գիտությունների համալիրը դարձել է SAP University Alliances ծրագրի ասոցացված անդամ եւ նրա համար հասանելի կլինեն SAP-ի ծրագրերը եւ ուսումնական բովանդակությունը:
Պոտսդամում տեղակայված SAP նորարական կենտրոնի ցանցը մշակել է 22 նորարարական հետազոտական մարտահրավերներ Թումո լաբորատորիաների համար:
«Ուսանողները հնարավորություն ունեն գործի դնել իրենց ստեղծագործական ունակությունները եւ կապել հետազոտական գաղափարներն իրական բիզնեսի մարտահրավերների հետ», - ասել է Պոտսդամի SAP նորարարական կենտրոնի ցանցի զարգացման ղեկավար Լուկաշ Օստրովսկին: «Թումո լաբորատորիաների նման կրթական հաստատությունների հետ աշխատելը մեզ հնարավորություն է տալիս գտնել նոր տաղանդներ եւ միասին ձեւավորել ձեռնարկատիրական ծրագրերի հաջորդ սերունդը», - նշել է նա:

17:34 | 28.10.21 | News | 8172
SAP and the EU TUMO Convergence Center for Engineering and Applied Science launched a strategic collaboration aimed at helping university students and recent graduates understand, utilize and shape digital technologies.
“Innovation is what supercharges any science and technology ecosystem, and our collaboration with SAP deploys an innovation platform that is full of promise, not only from an industry perspective but also in terms of leading-edge research and education,” TUMO chief development officer Pegor Papazian said.
As part of this collaboration, the EU TUMO Convergence Center is now an associate member of the SAP University Alliances program. As such, it will have access to SAP software and learning content.
The SAP Innovation Center Network in Potsdam, Germany, has developed 22 innovation exploration challenges for TUMO Labs.
“Students have the opportunity to put their creativity to work and connect research ideas to real-world business challenges,” said Lukasz Ostrowski, development manager at the SAP Innovation Center Network in Potsdam. “Working with educational institutions like TUMO Labs offers us the chance to find new talent and shape the next generation of enterprise software together.”