Դավիթ Բաղդասարյանը, Արտավազդ Մինասյանը եւ Արտո Երիցյանը
Krisp ընկերության համահիմնադիր եւ գործադիր տնօրեն Դավիթ Բաղդասարյանն այսօր հայտնել է BigStory VC վենչուրային հիմնադրամի ստեղծման մասին:
Նա տեղեկացրել է, BigStory VC-ի մյուս հիմնադիրներն են Krisp-ի համահիմնադիր եւ նախագահ Արտավազդ Մինասյանի եւ Podcastle AI-ի հիմնադիր եւ գործադիր տնօրեն Արտո Երիցյանը:
«BigStory VC-ն նախատեսում է 2 տարվա ընթացքում $10 մլն ներդնել մոտ 24 հայկական ստարտափների մեջ։ Նախատեսում ենք վերջին 5 տարիների ընթացքում ձեռք բերված մեր փորձով, գիտելիքով եւ կապերով օգնել հայկական նոր ստարտափներին եւ նրանց աճն արագացնել», - ասել է Դավիթ Բաղդասարյանը:
«Հաջորդ 10 տարում Հայաստանում ստարտափների բում է սպասվում: BigStory-ն, համագործակցելով այլ հայկական վենչուրային հիմնադրամնների հետ, ստարտափներին հնարավորություն կտա ավելի մեծ ռաունդներ փակել հենց Հայաստանում։ Շնորհակալ ենք ֆոնդի համար գումար ներդրած մեր ընկերներին», - նշել է Դավիթ Բաղդասարյանը:

Давид Багдасарян, Артавазд Минасян и Арто Ерицян
Соучредитель и генеральный директор компании Krisp Давид Багдасарян объявил сегодня о создании венчурного фонда BigStory VC.
Он сообщил, что другими соучредителями BigStory VC являются соучредитель и президент Krisp Артавазд Минасян и основатель и генеральный директор Podcastle AI Арто Ерицян.
«BigStory VC планирует инвестировать $10 миллионов в 24 армянских стартапа в течение 2 лет. Мы планируем помочь новым армянским стартапам своим опытом, знаниями и связями, накопленными за последние 5 лет, и ускорить их рост», - сказал Давид Багдасарян.
«В ближайшие 10 лет в Армении ожидается бум стартапов. BigStory в сотрудничестве с другими армянскими венчурными фондами позволит стартапам закрывать более крупные раунды именно в Армении. Мы благодарны нашим друзьям, вложившим деньги в фонд», - сказал Давид Багдасарян.