16:31 | 04.02.22 | Նորություններ | 16131
Wirestock-ը նոր հարթակ է, որն օգնում է վիզուալ քոնթենտի հեղինակներին դրամայնացնել լուսանկարները, գրաֆիկան եւ տեսանյութերը: Հարթակը ավտոմատացնում է բովանդակության թեգավորումը եւ հեղինակներին հասանելիություն ապահովում դեպի խոշոր հարթակներ, այդ թվում՝ Shutterstock, Adobe, Pond5, Alamy, Freepik եւ այլն:
Հեղինակները հրապարակում են իրենց քոնթենթը մի քանի քլիքով եւ սկսում վաճառքը Wirestock-ի իրենց աքաունթի միջոցով:
2021 թվականին ընկերությունը հեղինակներին օգնել է ավելի քան $1 միլիոն ընդհանուր գումարի վաճառք ունենալ եւ կանխատեսվում է, որ 2022 թվականին վաճառքի ծավալները կաճեն 10 անգամ:
«Միլիոնավոր մարդիկ ստեղծում են կոմերցիոն քոնթենթ՝ առանց նույնիսկ դրա մասին իմանալու: Wirestock-ը սովորել է գտնել այս հեղինակներին եւ օգնել նրանց վաճառել իրենց աշխատանքները առցանց»,- ասել է Wirestock-ի գործադիր տնօրեն Միքայել Խաչատրյանը:
Wirestock-ի «գաղտնի սոուսը» հեղինակի վրա կենտրոնացած մոտեցումն է. հարթակը վերացնում է բոլոր «ձեռքով կատարվող» քայլերը:
«Ի լրումն մեքենայական ուսուցման գործիքների, որոնք կիրառվում են
քոնթենթին առանցքային բառեր եւ ենթագրեր ավտոմատ կերպով ավելացնելու համար, մենք անընդհատ ավելացնում ենք նոր հնարավորությունները հեղինակների եկամուտն ավելացնելու համար, օրինակ՝ NFT-ների ուղիղ վաճառքը Wirestock-ի միջոցով», - ասել է Wirestock-ի պրոդուկտի գլխավոր տնօրեն Աշոտ Մնացականյանը:
Ընկերությունը ներդրումներ է ստացել Vulcan Capital-ի, 2048 Ventures-ի, Graph Ventures-ի, A.Partners-ի, I2BF-ի, S7V-ի եւ այլոց մասնակցությամբ: Մոտ ապագայում Wirestock-ը կավելացնի դրամայնացման եղանակները, API-ի ինտեգրումը կրեատիվ հարթակների հետ եւ NFT-ներ վաճառելու հնարավորությունը:

16:31 | 04.02.22 | Новости | 15253
Wirestock - это новая платформа, которая помогает создателям визуального контента монетизировать фотографии, графику и видео. Платформа автоматизирует тегирование контента и предоставляет создателям единый доступ к крупнейшим платформам, включая Shutterstock, Adobe, Pond5, Alamy, Freepik и другие.
Создатели публикуют свой контент в несколько кликов и начинают продажи через Wirestock.
В 2021 году компания обеспечила авторам продажи на общую сумму более 1 миллиона долларов, а в 2022 году, по прогнозам, объем продаж вырастет в 10 раз.
«Миллионы людей создают коммерческий контент, даже не подозревая об этом. Wirestock научился находить таких создателей и помогать им продавать свои работы в Интернете», - сказал гендиректор Wirestock Микаэл Хачатрян.
«Секретный соус» Wirestock заключается в ориентированном на создателя подходе; платформа устраняет все «ручные» шаги.
«В дополнение к инструментам машинного обучения, используемым для автоматического добавления ключевых слов и субтитров к контенту, мы постоянно добавляем новые функции для увеличения доходов авторов, такие как продажа NFT напрямую через Wirestock», отметил главный директор по продукту Wirestock Ашот Мнацаканян,.
Компания привлекла раунд инвестиций с участием Vulcan Capital, 2048 Ventures, Graph Ventures, A.Partners, I2BF, S7V и других. В ближайшем будущем Wirestock добавит больше каналов монетизации, интеграцию API с креативными платформами и возможность продавать NFT.