12:45 | 12.08.22 | Նորություններ | 14690
Այն շուկայում առաջարկվող առաջին գործիքակազմն է, որի միջոցով հնարավոր է չափել տարբեր հարթակներում ընթացող գովազդային արշավների արդյունավետությունն ու մարքեթինգային գործընթացների վրա դրանց ունեցած ազդեցությունը:
Outcomes Lift-ը գովազդատուների համար առավել տեսանելի է դարձնում հաճախորդի վարքագիծը՝ նախնական որոնումից մինչեւ վաճառքի գործարք: Այսպիսով, այն մարքեթինգի մասնագետներին հնարավորություն է տալիս ստանալ հաճախորդների փորձառության մասին ամբողջական տեղեկատվություն՝ ներառելով գովազդի արդյունքում նրանց կատարված որոնումները, վեբ-կայքեր կատարած այցելությունները եւ էլեկտրոնային գնումները:
Նման տեղեկատվության կարեւորությունը ընդգծվում է առցանց տիրույթում օգտատերերի նույնականացման հնարավորությունների աստիճանական նվազման ու կանխատեսվող բացառման ֆոնին:
Ի տարբերություն նույնականացման մեթոդների (cookie-ներ եւ բջջային ID-ներ)՝ Outcomes Lift-ը չափելի է դարձնում հաճախորդի գիտությամբ տրամադրված անկախ եւ օբյեկտիվ տեղեկատվությունը՝ բոլոր թվային հարթակներից, ներառյալ՝ CTV հեռուստատեսային ցանցը, առցանց վիդեո գովազդները (OLV), էլեկտրոնային առեւտրի կայքերը եւ «սիլոսավորված», դժվար չափելի սոցիալական կայքերը:
Outcomes Lift-ը մեծ մասսայականություն է ձեռք բերում մի շարք բրենդների եւ գործակալությունների շրջանում, այդ թվում այնպիսի հռչակավոր ընկերություններ, ինչպիսիք են՝ Adidas-ը, APCO-ն, CROSSMEDIA․ Havas Media Group-ը, Haworth Marketing + Media-ն, GoodRX-ն, MediaCom-ը, Nestlé Purina-ն, Teads-ն, Vevo-ն:
«Outcomes Lift-ը տեսանելի է դարձնում այն թույլ կետերը, որոնք չափելի չէին անգամ cookie-ների եւ այլ հնացած նույնականացման մեթոդների կիրառելիության դեպքում: Ոչ ամբողջական տվյալների աղբյուրներից լուծումները համադրելու փոխարեն օգտատերերին հնարավորություն ենք ընձեռնում կիսվել իրենց փորձով անմիջապես մեր հարթակի միջոցով»,- նշել է DISQO-ի գովազդի արդյունավետության գծով գործառնական փոխտնօրեն Սթիվըն Ջեփսընը:
DISQO-ի հաճախորդների փորձառության հարթակն ամսական չափում է ավելի քան 1 միլիարդ հաճախորդի վարքագիծ: Արդյունքների վրա ազդող վարքագծերին համաձայնեցված հասանելիություն ունենալու միջոցով շուկայավարողները կարող են բարելավել գոյություն ունեցող եւ պոտենցիալ հաճախորդների ներգրավումը, օպտիմալացնել արշավների ROI-ն:
Outcomes Lift-ը գովազդատուներին հնարավորություն է տալիս պահպանել չափումներ կատարելու հնարավորությունը՝ առանց կախում ունենալու մի շարք հարթակներում գործարկվող «սիլոսային» տեխնոլոգիաներից, օգտագործված գովազդի ձեւաչափերից կամ նույնականացնող տեխնոլոգիաների խափանումներից:

Leading customer experience (CX) intelligence platform DISQO today announced the launch of Outcomes Lift, the industry’s first product measuring the full incremental impact of cross-platform advertising campaigns on marketing funnel outcomes.
Outcomes Lift provides advertisers with increased visibility into the entire customer experience journey, everything from search to e-commerce transactions, formerly obscured by limited access and deprecated methodologies.
As the industry faces the mitigation and eventual loss of identifiers like cookies and mobile IDs, Outcomes Lift arms marketers with insight into critical funnel behaviors occurring post-ad exposure, including search, site visitation, and e-commerce activities.
Outcomes Lift measures all digital platforms, including CTV, OLV, display, mobile, e-commerce sites, and siloed, hard-to-measure social sites.
DISQO Outcomes Lift is seeing hyper growth with brands, agencies and publishers, including blue-chip clients like Adidas, APCO, CROSSMEDIA. Havas Media Group, Haworth Marketing + Media, GoodRX, MediaCom, Nestlé Purina, Teads, and Vevo.
“Outcomes Lift illuminates the pervasive blindspots that existed even before the deprecation of cookies and other outdated identifiers. Our Brand and Outcomes Lift products are setting the bar in ad measurement because, rather than stitching together workarounds from incomplete data sources, we’ve invited people to share their experiences passively and directly through our platform,” said Stephen Jepson, EVP, Advertising Effectiveness, DISQO.
DISQO’s CX intelligence platform passively measures more than 1B customer journey touchpoints monthly. With consented visibility into the underlying behaviors driving outcomes, marketers can better engage with prospective and existing customers and optimize campaign ROI.
Outcomes Lift empowers advertisers to future-proof their measurement against new platform silos and ad formats, as well as identifier technology disruptions down the line.