11:40 | 01.12.23 | Նորություններ | 14759
Ucom-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանն առաջնորդության վերաբերյալ դասախոսությամբ է հանդես եկել Աբու Դաբիի համալսարանի բիզնեսի դպրոցում:
Հեռահաղորդակցության ոլորտի երկարամյա ղեկավարն իր փորձառությամբ կիսվել է Արաբական Միացյալ Էմիրություններում (ԱՄԷ) բնակվող Հարվարդի, Օքսֆորդի եւ Քեմբրիջի համալսարանների շրջանավարտների հետ` Առաջնորդության դպրոց Հայաստանի հրավերով։
«Առաջնորդությունը ճշմարտության համար պայքարելու վստահությունն է, դժվար որոշումներ կայացնելու քաջությունն ու մարդկանց կարիքները հասկանալու կարողությունը: Մնացածը կառավարում է»,-ասել է Ռալֆ Յիրիկյանը:
Ucom-ի գլխավոր տնօրենը Հայաստանի կանաչ օպերատորի օրինակով խոսել է ռազմավարական մտածողության, նպատակների եւ դրանց հասնելու մեխանիզմների մասին: Նա նշել է, որ չպետք է վախենալ սխալվելուց եւ անհրաժեշտ է խնդիրների կարգավորման ոչ սովորական լուծումներ առաջարկել:
Ռալֆ Յիրիկյանը նշել է, որ թե՛ փոքր, թե՛ խոշոր կազմակերպություններում առաջնորդելու առաջին քայլը նախաձեռնողականությունն է: Դասախոսության ավարտին Ucom-ի գլխավոր տնօրենը պատասխանել է մասնակիցների հարցերին եւ խմբային քննարկումներ վարել:

11:40 | 01.12.23 | Новости | 13902
Ральф Йирикян, генеральный директор Ucom, выступил с лекцией о лидерстве в Школе бизнеса Университета Абу-Даби.
По приглашению Школы лидерства заслуженный лидер в сфере телекоммуникаций Армении поделился своим опытом со студентами университета и с выпускниками Гарвардского, Оксфордского и Кембриджского университетов, проживающими в Объединенных Арабских Эмиратах (ОАЭ).
«Лидерство - готовность бороться за правду, смелость принимать трудные решения и способность понимать потребности людей. Остальное - менеджмент», - сказал Ральф Йирикян.
Генеральный директор Ucom рассказал о важности стратегического мышления, о целях и механизмах их достижения на примере зеленого оператора Армении. Согласен. Он отметил, что не следует бояться совершать ошибки и важно предлагать нестандартные решения проблем.
Подводя итог, Ральф Йирикян отметил, что первым шагом к лидерству как в малых, так и в крупных организациях является инициативность. По окончании лекции генеральный директор Ucom ответил на вопросы участников и провел групповые дискуссии.