16:05 | 29.03.24 | Նորություններ | 17943
Ucom ընկերության գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը մասնակցել է Move2Career-ի կողմից կազմակերպված կարիերայի եւ նեթվորքինգի Recruit Days բիզնես միջոցառմանը։
Ucom-ի ղեկավարը TED Talks ձեւաչափով խոսել է «Նոր ղեկավարման ոճ: Թվային փոխակերպում» թեմայի շուրջ` ներկայացնելով իր կարծիքն ու դիտարկումներն ընկերություններում թվային փոխակերպում իրականացնելու եւ այդ գործընթացի ժամանակ ճիշտ հաղորդակցվելու մասին։
«Կարեւոր է հասկանալ, որ թվային տեխնոլոգիաները չեն գալիս մարդկանց աշխատանքից զրկելու, այլ գալիս են մեր աշխատանքն ավելի արդյունավետ դարձնելու: Դրանց շնորհիվ ընկերությունները կարող են ավելի մեծ եկամուտներ ունենալ, խնայել ու ավելի արդյունավետ լինել: Ղեկավարներն, անպայման, պետք է համոզվեն, որ աշխատակիցները հասկանում են, թե ինչ է նշանակում թվայինը, պետք է այս ուղղությամբ աշխատեն, բացատրեն` ինչի համար է արվում թվային փոխակերպումը: Այդ դեպքում աշխատակիցներն ավելի ներգրավված կլինեն թվային փոխակերպման գործընթացում», - նշել է Ucom ընկերության գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը։
«Աշխատանքային թիմի ձեւավորումը 202X-ին. մարտահրավերներ, միտումներ, հեռանկարներ» խորագրով լիագումար նիստի ընթացքում խոշոր բիզնեսների եւ պետական գերատեսչությունների ներկայացուցիչները քննարկել են խնդիրներ, որոնց բախվում են ընկերություններն աշխատանքի ընդունման ընթացքում։

16:05 | 29.03.24 | Новости | 16991
Генеральный директор компании Ucom Ральф Йирикян принял участие в бизнес-мероприятии Recruit Days, организованном со стороны Move2Career.
Глава Ucom выступил с речью в формате TED Talks по теме «Новый стиль управления. Цифровая трансформация». В частности, он высказал несколько идей о цифровой трансформации, которую часто проводят в современных компаниях, и о том, какой должна быть коммуникация в процессе.
«Важно понимать, что цифровые технологии не приходят, чтобы лишать нас работы, наоборот, они здесь, чтобы сделать нашу работу более эффективной. Благодаря ним компании могут увеличивать свою прибыль, экономить и повышать свою эффективность. Руководителям стоит убедиться, что все сотрудники четко понимают значение цифровых технологий. Нужно работать в этом направлении, объяснять, для чего проводится цифровая трансформация. В таком случае сотрудники будут более активно вовлекаться в процесс трансформации», - сказал генеральный директор компании Ucom Ральф Йирикян.
Отметим, что в ходе мероприятия состоялось также обсуждение по теме «Формирование рабочей команды в 202Х-х: вызовы, тенденции, перспективы», в ходе которого представители бизнеса и государственных ведомств обсудили проблемы, с которыми компании сталкиваются во время рекрутинга.