16:41 | 09.04.24 | Նորություններ | 12355
Վիվա-ՄՏՍ-ի եւ առաջին հայկական սթրիմինգային հարթակ հանդիսացող Kinodaran-ի միջեւ մեկնարկած համագործակցության շնորհիվ հայկական կինոժառանգությունը եւ մերօրյա կինոն Վիվա-ՄՏՍ-ի բաժանորդների համար դարձել են առավել հասանելի։
Այդ գործակցության շնորհիվ Kinodaran-ը «START+», «X» եւ «Y» կանխավճարային եւ հետվճարային, ինչպես նաեւ մի շարք կորպորատիվ սակագնային պլանների բաժանորդների համար հասանելի է դարձել առանց բաժանորդագրության վճարի։
Kinodaran-ը Վիվա-ՄՏՍ-ի հետ համագործակցությամբ նպատակ ունի հայկական կինոն ու կինոդիտման մշակույթը դարձնել ավելի հասանելի ու ժամանակի պահանջներին համահունչ:
«Կինոն զարմանալի արվեստ է, որը կարող է գերել յուրաքանչյուրին հատկապես մեր օրերում, երբ ժամանակակից տեխնոլոգիաները թույլ են տալիս ստեղծել վառ, ռեալիստական կինոիրականություն։ Զարմանալի չէ, որ 2023 թվականի դեկտեմբերից Kinodaran-ը, որը տրամադրում է հայերեն բովանդակություն, դարձել է մեր հաճախորդների ամենասիրելի հավելվածներից մեկը։ Վիվա-ՄՏՍ-ը, լինելով հեռահաղորդակցության ոլորտի առաջատարը Հայաստանում, միշտ ձգտում է իր հաճախորդներին տալ ավելին, քան բջջային կապն է: Kinodaran-ի հետ համագործակցությունը թույլ է տալիս մեր հաճախորդներին օգտվել ֆիլմերի, հեռուստասերիալների եւ վավերագրական ֆիլմերի հարուստ կատալոգից եւ ստանալ դիտման եզակի փորձառությամբ անմոռանալի տպավորություններ: Ուրախ ենք, որ մեր հաճախորդները կարող են վայելել բարձրորակ կոնտենտ ցանկացած վայրում եւ ցանկացած ժամանակ»,- ասել է Վիվա-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Արմեն Ավետիսյանը:
Kinodaran-ը գեղարվեստական, անիմացիոն ու վավերագրական ֆիլմերի, սերիալների, ժամանցային հաղորդումների ու մուլտֆիլմերի լայն ընտրություն առաջարկող հայկական սթրիմինգային հարթակ է։
Ֆիլմերը կարելի է դիտել ինտերնետին միացված ցանկացած սարքով՝ սմարթֆոնով, համակարգչով, հեռուստացույցով կամ պլանշետով։ Սիրելի հաղորդումները կարելի է դիտել անսահմանափակ՝ ցանկացած հարմար ժամի։ Այստեղ միշտ կարելի է գտնել նոր եւ հետաքրքիր բովանդակություն, քանի որ Kinodaran-ի ֆիլմացանկն անընդհատ համալրվում է: Այն ներկայացնում է ամբողջովին հայալեզու բովանդակություն՝ առանց գովազդային ընդհատումների։
«Kinodaran-ը հայկական ժամանակակից սթրիմինգային հարթակ է, որը ստեղծվել է բացառապես հայ փորձառու եւ տաղանդավոր ծրագրավորողների կողմից։ Մեր հավելվածը հասանելի է բոլոր սարքերում՝ iOS ու Android համակարգերում, սմարթ հեռուստացույցներում եւ վեբ հարթակներում: Այժմ ունենք 2 միլիոնից ավելի օգտատեր եւ 50-ից ավելի կինոարտադրող գործընկեր։ «Kinodaran»-ն արդեն սկսել է նաեւ սեփական նախագծերի նկարահանումը՝ նպատակ ունենալով որակի նոր նշաձող սահմանել Հայաստանում։ Նշանակալի ենք համարում առաջատար օպերատոր Վիվա-ՄՏՍ-ի հետ այս համագործակցությունը նաեւ այն պատճառով, որ ընկերությունը կանգնած է հայկական կինոյի կողքին: Համագործակցությունը խթան կդառնա Հայաստանում կինոյի ոլորտի զարգացման ու առաջընթացի համար։ Մեր տեսլականի հիմքում «Kinodaran»-ն աշխարհի բոլոր հայերի համար հասանելի դարձնելն է: Եկեք իրականացնենք միջազգային մակարդակի այնպիսի նախագծեր, որ նույնիսկ այն մարդիկ, որոնք պնդում են, թե հայկական ֆիլմեր ու սերիալներ չեն նայում, դիտեն դրանք «Kinodaran»-ում», - ասել է «Kinodaran»-ի համահիմնադիր եւ գլխավոր տնօրեն Վահե Ամիրաղյանը։
Kinodaran-ին բաժանորդագրվելու համար անհրաժեշտ է ներբեռնել Kinodaran հավելվածը կամ այցելել kinodaran.com կայք, մուտք գործել անձնական օգտահաշիվ եւ կարգավորումների բաժնում լրացնել հեռախոսահամարը։ Եթե հեռախոսահամարը կցված է համապատասխան սակագնային պլանին, ապա բաժանորդագրությունն անմիջապես կակտիվանա։

16:41 | 09.04.24 | Новости | 12422
Благодаря недавно начавшемуся тесному сотрудничеству между компанией Вива-МТС и первым армянским стриминговым провайдером «Kinodaran», армянское кино стало намного доступнее для абонентов Вива-МТС.
Теперь абоненты предоплатных и постоплатных тарифных планов «START+», «X» и «Y», а также ряда корпоративных тарифных планов, могут пользоваться приложением «Kinodaran» без абонентской платы.
«Kinodaran», в сотрудничестве с Вива-МТС, стремится сделать армянское кино и экранную культуру еще более доступными и соответствующими требованиям времени.
В ходе совместной пресс-конференции, состоявшейся в Ереване накануне Дня армянского кино (отмечается ежегодно 16 апреля), генеральный директор Вива-МТС Армен Аветисян и сооснователь, генеральный директор «Kinodaran» Ваге Амирагян представили подробности сотрудничества двух компаний.
«Кино – потрясающее искусство. Оно способно увлечь каждого; особенно в наши дни, когда технологии позволяют создавать необычайно яркую, реалистичную кинематографическую картину. Неудивительно, что с декабря 2023 года “Kinodaran”, предлагающий армянский контент, стал одним из самых популярных приложений среди наших клиентов․ Являясь лидером в сфере телекоммуникаций в Армении, Вива-МТС всегда стремится дать своим клиентам намного больше, чем мобильную связь. Сотрудничество с “Kinodaran” позволяет нашим клиентам иметь доступ к богатейшему каталогу художественных и документальных фильмов, сериалов, получить уникальный опыт просмотра и незабываемые впечатления. Мы рады, что пользователи могут наслаждаться качественным контентом в любое удобное для них время и в любом месте», - заметил генеральный директор Вива-МТС Армен Аветисян.
«Kinodaran» - первая армянская стриминговая платформа, которая предлагает широкий выбор армянских сериалов, кино, шоу, художественных, документальных и анимационных фильмов и многое другое на всех устройствах, подключенных к интернету – со смартфона, компьютера, телевизора или планшета. Любимые программы можно смотреть в неограниченном количестве и в любое удобное время. Всегда можно найти что-то новое по душе: ведь «Kinodaran» постоянно обновляется новым контентом. Платформа представляет полностью армяноязычный контент без прерываний на рекламу.
«Kinodaran - это современная армянская стриминговая платформа, которая была полностью создана опытными и талантливыми армянскими программистами. Наше приложение доступно на всех устройствах: с программным обеспечением iOS и Android, смарт-ТВ и веб-платформе. Сейчас у нас более 2 миллионов пользователей и более 50 партнеров по кинопроизводству. “Kinodaran” уже начал создавать собственные проекты, стремясь установить новую планку качества в Армении. Сотрудничество с ведущим оператором Вива-МТС является значимым еще и потому, что компания поддерживает армянское кино. Сотрудничество станет стимулом для развития и становления киноиндустрии Армении. Наше видение заключается в том, чтобы “Kinodaran”-ом пользовались все армяне мира. Давайте реализуем проекты международного уровня, чтобы даже те люди, которые утверждают, что не смотрят армянские фильмы и сериалы, смотрели их на “Kinodaran”-е», - заявил сооснователь и генеральный директор компании «Kinodaran» Ваге Амирагян.
Чтобы подписаться на услугу необходимо скачать приложение «Kinodaran» или перейти на сайт kinodaran.com, войти в личный кабинет и ввести в настройках свой номер телефона. Если номер телефона абонента Вива-МТС привязан к соответствующему тарифному плану, то подписка будет немедленно активирована.