11:14 | 06.06.24 | Նորություններ | 7650
Սամսունգի ինովացիոն կամպուսը Սամսունգ Էլեկտրոնիքսի թեք ոլորտի կրթական ծրագրերից է, որը Հայաստանում իրականացվում է UWC Դիլիջան միջազգային դպրոցում:
photo © UWC Դիլիջան
Ծրագրի շրջանավարտների երկրորդ սերունդը՝ Երևանից, Լոռիի, Տավուշի, Գեղարքունիքի, Շիրակի և այլ մարզերի համայնքներից 90 երիտասարդ, ովքեր հաջողությամբ ավարտել են դասընթացը, ներկայացրել են իրենց մշակած Անդրոիդ բջջային հավելվածները:
Սամսունգի ինովացիոն կամպուսում սաներն անցել են իննամսյա նախագծահեն դասընթաց, որը բաղկացած է 5 մոդուլից՝
•       Ջավա ծրագրավորման լեզվի հիմունքներ,
•       Օբյեկտ-կողմնորոշված ծրագրավորման ներածություն,
•       Անդրոիդ հավելվածների ծրագրավորման հիմունքներ,
•       Ալգորիթմներ և տվյալների կառուցվածքներ,
•       Բջջային հավելվածների սերվերային մասի ծրագրավորման հիմունքներ:
Դասընթացն ավարտած սաները ներկայացրել են իրենց անհատական նախագծերը, որ մշակել են՝ օգտագործելով Սամսունգի ինովացիոն կամպուսում ձեռքբերած գիտելիքներն ու հմտությունները:
«Մենք հպարտանում ենք այս նախաձեռնության շրջանակում Սամսունգի հետ գործակցությամբ և ուրախ ենք, որ մեր կամպուսի հաջողության ցուցանիշը համեմատելի է այլ կամպուսների հետ: Շնորհակալ եմ մեր տաղանդավոր և ուսումնատենչ մասնակիցներից և նրանց նվիրված դասախոսներից», - նշել է Սամսունգի ինովացիոն կամպուսի ծրագրի ղեկավար Վարդան Ավագյանը:
UWC Դիլիջանը և Սամսունգ Էլեկտրոնիքսը Սամսունգի ինովացիոն կամպուսը Դլիջան համայնքում հիմնել են 2021 թվականին: Նախաձեռնությունն Անդրոիդ օպերացիոն համակարգի համար նախատեսված հավելվածների ծրագրավորում սովորելու հնարավորություն է ստեղծել հայ երիտասարդների համար:

11:14 | 06.06.24 | News | 6819
Samsung Innovation Campus, a technology-based educational IT programme by Samsung Electronics with its Armenian campus at the international school UWC Dilijan, celebrates the graduation of the second cohort of students.
A class of 90 youngsters from Lori, Tavush, Yerevan, Shirak, Gegharkunik and other regions of Armenia have successfully completed the training course and presented their individual projects - mobile applications on the Android OS.
photo © UWC Dilijan
The participants of Samsung Innovation Campus (SIC) have passed a 9-month project-based course, divided into 5 modules:
Fundamentals of Java programming language
Introduction to Object Oriented Programming
Fundamentals of Android Application Programming
Algorithms and data structures
Fundamentals of mobile application server side development
After completing the course, the students presented their individual projects, which they have developed using the knowledge and skills acquired at SIC, as their final test for certification. The projects were presented to an evaluation panel consisting of Samsung-certified instructors, educators in the field of computer science and tech industry representatives.
“We are proud to be partnering on this initiative with Samsung and are delighted that the success rate at our campus compares favourably with other sites. The credit goes to our talented eager-to-learn programme participants and their committed instructors.” Vardan Avagyan, Project Manager of Samsung Innovation Campus.
UWC Dilijan and Samsung Electronics, a world leading technological company, have established Samsung Innovation Campus in Dilijan, Armenia, in 2021. The initiative is aimed at making a contribution to Armenia by enabling Armenian youth to develop their IT skills and learn the concepts related to Android mobile programming.