16:34 | 05.03.25 | Նորություններ | 13490
Ucom-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը ելույթ է ունեցել «Հայ Գործարար 2025» միջոցառմանը։ «Հայ գործարար 2025» միջոցառումը կազմակերպել է Առաջին Բիզնես Դպրոցը՝ Գործարարի օրվա կապակցությամբ:
Ucom-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը խոսել է անձնային աճի, զարգացման, փոփոխությունների կարեւորության մասին եւ անդրադարձել հաջողության հասնելու սկզբունքներին՝ հիմնվելով իր անձնական փորձի եւ անցած ճանապարհի վրա։
«Մեծ պատիվ է լինել այս միջոցառման խոսնակներից մեկը եւ կիսվել իմ փորձով։ Գործարար լինելը չի նշանակում միայն հաջողակ բիզնես վարել. լավ գործարարը նաեւ արժեք է ստեղծում, ոգեշնչում է եւ սեփական օրինակով առաջնորդում է իր շրջապատին։ Այսօր մենք շնորհավորում ենք բոլոր նրանց, ովքեր ոչ միայն զարգացնում են իրենց գործունեության ոլորտը, այլեւ նպաստում են հասարակության ընդհանուր բարեկեցությանը։ Ucom-ում մենք կիսում ենք այս մտածելակերպը, եւ որպես պատասխանատու ընկերություն ոչ միայն մշտապես զարգացնում ենք մեր ծառայությունները, այլեւ ներդրում ենք կատարում տեխնոլոգիական կրթության եւ շրջակա միջավայրի պահպանության մեջ» – նշել է Ucom-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը։
Միջոցառմանը ելույթ են ունեցել նաեւ «Սիներջի» ընկերության հիմնադիր Աշոտ Հովհաննիսյանը, որը խոսել է իր անցած ճանապարհի, չհանձնվելու եւ միշտ առաջ շարժվելու մասին, եւ գործարար Բակուր Մելքոնյանը, որը պատմել է միջազգային շուկայում հայ գործարարների հաջողությունների մասին։
«Karapp» եւ «Corporate Library» պրեմիում հրատարակչության հետ համագործակցությամբ տեղի է ունեցել նաեւ Ռոբ Ֆիցպատրիկի «Մամ թեստը» գրքի շնորհանդեսը։
Գիրքը բացահայտում է հաճախորդների հետ անարդյունավետ հաղորդակցման պատճառներն ու առաջարկում դրանց հաղթահարման գործուն մեթոդներ։

16:34 | 05.03.25 | Новости | 13582
Генеральный директор Ucom Ральф Йирикян выступил с речью на мероприятии «Армянский предприниматель 2025», организованном Первой бизнес-школой по случаю Дня предпринимателя.
В своем выступлении он подчеркнул важность личностного роста и постоянного развития. Он также поделился принципами достижения успеха, основанными на собственном опыте и профессиональном пути.
«Для меня большая честь быть спикером и делиться своим опытом на этом мероприятии. Быть предпринимателем — это не только умение вести бизнес. Настоящий лидер создает ценность, вдохновляет и ведет окружающих за собой. Сегодня мы поздравляем всех, кто не только развивает свое дело, но и вносит вклад в общее благосостояние общества. В Ucom мы разделяем этот подход: как ответственная компания мы не только улучшаем наши услуги, но и инвестируем в технологическое образование и охрану окружающей среды», - сказал генеральный директор Ucom Ральф Йирикян.
В рамках мероприятия также выступил основатель компании Synergy Ашот Ованнисян, который поделился историей своего пути и рассказал, как он преодолевает вызовы и все время движется вперед. Бизнесмен Бакур Мелконян в ходе мероприятия рассказал об успехах армянских предпринимателей на международном рынке.
Кроме того, в сотрудничестве с Karapp и Corporate Library состоялась презентация книги Роба Фитцпатрика «Тест для мам». Следует отметить, что книга «Тест для мам» раскрывает причины неэффективной коммуникации с клиентами и предлагает действенные методы их устранения.