17:00 | 30.04.25 | Նորություններ | 10643
Team Telecom Armenia-ն հայտարարում է միջազգային համագործակցության նոր եւ նշանակալի փուլի մեկնարկի մասին՝ համագործակցելով ԱՄՆ առաջատար լրատվական կազմակերպություններից մեկի՝ Newsmax-ի հետ։
Ընկերությունների միջեւ կնքված համաձայնագրով Team Telecom Armenia-ի բաժանորդներին հասանելի կդառնա Newsmax հեռուստաալիքի բովանդակությունը՝ տրամադրելով ամերիկյան եւ միջազգային լրատվություն, արդիական իրադարձություններ ու ուղիղ եթերներ աշխարհի տարբեր անկյուններից։
Այս համագործակցությունը շարունակում է Team-ի ռազմավարությունը՝ հարստացնելու թվային բովանդակության առաջարկները եւ Հայաստանում հեռուստադիտողների համար ապահովելու հասանելիություն համաշխարհային նորություններին եւ տարբեր տեսակետներին։ Բաժանորդները կկարողանան դիտել ԱՄՆ հայտնի լրատվական ալիքը, որն իր նորություններն է ներկայացնում Վաշինգտոնից, Նյու Յորքից, Լոնդոնից, Հռոմից, Երուսաղեմից եւ այլ քաղաքներից։
«Team Telecom Armenia-ի համար սա միջազգային գործակցության ընդլայնման նոր փուլ է։ Այն արտացոլում է մեր ձգտումը՝ բաժանորդներին տրամադրելու բարձրորակ եւ արդիական բովանդակություն։ Newsmax-ի հետ համագործակցությունը նոր հնարավորություններ է բացում մեր հաճախորդների համար՝ հետեւելու բազմազան նորություններին ամբողջ աշխարհից»,- ասել է ընկերության գլխավոր տնօրեն Հայկ Եսայանը։
«Newsmax-ը հպարտ է համագործակցել Team Telecom Armenia-ի հետ, որն իր տեխնոլոգիական նվաճումներով ու կապի առաջատար դիրքով հայտնի է տարածաշրջանում։ Սա մեր գլոբալ ընդլայնման կարեւոր քայլ է, որը թույլ է տալիս մեզ տրամադրել ամերիկյան վստահելի նորություններ՝ Հայաստանում հեղինակավոր հեռահաղորդակցային օպերատորի միջոցով»,- նշել է Newsmax-ի հեռարձակման գծով ավագ փոխնախագահ Էնդի Բիգերսը։

Team Telecom Armenia announces a new and important stage in its international cooperation through a partnership with one of the leading U.S. news organizations, Newsmax.
As part of this agreement, Newsmax’s content will become available to Team Telecom Armenia customers, granting them access to a broad range of American and international news, current affairs, and live broadcasts from key global capitals.
This collaboration reflects Team’s continued commitment to enriching its content offerings and providing Armenian viewers with access to global news and perspectives. With the inclusion of Newsmax, customers will now have direct access to a prominent U.S. news channel recognized for its comprehensive coverage from Washington, New York, London, Rome, Jerusalem, and beyond.
“For Team Telecom Armenia, this is a significant milestone in our journey of expanding international partnerships. It reflects our ambition to provide our subscribers with high-quality and relevant content,” said Hayk Yesayan, CEO of Team Telecom Armenia. “By partnering with Newsmax, we are opening new opportunities for our customers to stay informed with news coverage from around the world.”
“Newsmax is proud to partner with Team Telecom Armenia, a leader in innovation and connectivity in the region,” said Andy Biggers, Senior Vice President of Distribution at Newsmax. “This partnership marks an exciting step in our global expansion, allowing us to bring trusted U.S. and international news directly to Armenian audiences through one of the country’s most respected telecom providers.”