13:00 | 08.09.25 | Նորություններ | 10510
Ծրագրի շրջանակում ուսուցանվելու են ծրագրավորման հիմունքները Python լեզվով՝ ներառյալ հիմնական հասկացությունները, կառուցվածքներն ու գրադարանները։ Դպրոց կարող են ընդունվել 14-17 տարեկան աշակերտներ։ Ընդունելությունը իրականացվում է թեստավորման արդյունքներով։
Այս տարի դասերը կանցկացվեն Վանաձորում եւ Գյումրիում՝ առկա ձեւաչափով, շաբաթը երկու անգամ, յուրաքանչյուր դասը՝ մեկուկես ժամ տեւողությամբ։
Դպրոց ընդունվածների համար ուսուցումն ամբողջությամբ անվճար է։
Ընդունելությունը բաղկացած է երկու փուլից՝ թեստավորում եւ հարցազրույց։
Առաջին հերթին հարկավոր է լրացնել մասնակցության հայտը https://codingschool.yandex.com.am կայքում։ Դրանից հետո դիմորդը նամակ կստանա՝ թեստավորման հղումով։ Եթե դիմորդը մինչեւ սեպտեմբերի 18-ը ներառյալ հաջողությամբ անցնի թեստը, նրան հարցազրույցի կհրավիրեն։
Yandex Ծրագրավորման դպրոցը միջազգային նախագիծ է, որն ուղղված է 14-17 տարեկան դպրոցականներին Python լեզվով ծրագրավորման հիմունքների ուսուցմանը, Հայաստանում ծրագիրն իրականացվում է 2017 թվականից ։
8 տարվա ընթացքում ծրագրի շրջանավարտ է դարձել ավելի քան 450 աշակերտ, որոնցից շատերը կապել են իրենց կյանքը տեղեկատվական տեխնոլոգիաների հետ։

13:00 | 08.09.25 | Новости | 10565
Программа включает обучение основам разработки на языке Python, ключевым понятиям, конструкциям и библиотекам языка. Поступить в Школу могут учащиеся в возрасте 14-17 лет. Прием проходит по результатам тестирования.
В этом году обучение будет проходить в Ванадзоре и Гюмри, очно, два раза в неделю по полтора часа.
Для поступивших в Школу обучение полностью бесплатное.
Поступление в Школу программирования состоит из двух этапов — тестирования и собеседования.
Сначала нужно заполнить заявку на участие на сайте https://codingschool.yandex.com.am. В ответ придёт письмо со ссылкой на тестирование. Если поступающий успешно пройдет тест до 18 сентября включительно, его пригласят на собеседование.
Школа программирования Yandex — международный проект по изучению основ программирования на языке Python для школьников 14–17 лет, в Армении проект реализуется с 2017 года. За 8 лет выпускниками проекта уже стали более 450 человек, многие из которых связали свою жизнь с IT.