12:43 | 12.02.26 | Նորություններ | 167
Ucom-ը շարունակում է ընդլայնել կորպորատիվ հաճախորդների համար նախատեսված տեխնոլոգիական լուծումների իր փաթեթը եւ ներկայացնում է ներքին ցանցի (LAN) կառուցման ամբողջական ծառայություն։
Այս լուծումը կազմակերպություններին հնարավորություն է տալիս մեկ գործընկերոջ միջոցով ստանալ ոչ միայն բարձր արագությամբ ինտերնետ, այլեւ ժամանակակից, կայուն եւ անվտանգ ներքին ցանց՝ հարմարեցված իրենց կոնկրետ կարիքներին։
Այսօր ընկերությունների գործունեության արդյունավետությունը մեծապես կախված է հուսալի եւ ճիշտ նախագծված ցանցային ենթակառուցվածքից՝ տվյալների արագ եւ անվտանգ փոխանցումից, անխափան ներքին հաղորդակցությունից եւ համակարգերի կայուն աշխատանքից։ Ucom-ի առաջարկած ծառայությունը ապահովում է գործնական եւ երկարաժամկետ արժեք ստեղծող լուծում՝ սկսած տարածքի ուսումնասիրությունից եւ նախնական ցանցի նախագծումից մինչեւ ներքին ցանցի լիարժեք գործարկում եւ փորձարկում։
«Ucom-ը հանդես է գալիս որպես համալիր տեխնոլոգիական գործընկեր՝ աջակցելով կազմակերպություններին իրենց թվային ենթակառուցվածքների զարգացման, արդյունավետ աշխատանքի եւ կայուն աճի ապահովման գործում։ Մենք ամեն ինչ անում ենք՝ կորպորատիվ հաճախորդների համար հարմարավետ պայմաններ ստեղծելու, ինչպես նաեւ ժամանակ եւ ռեսուրսներ խնայելու համար», – ասել է Ucom-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը։
Ծառայության շրջանակում Ucom-ը իրականացնում է ներքին ցանցի կառուցման ամբողջական գործընթացը՝ ներառյալ տարածքի ուսումնասիրությունը, տեխնիկական նախագծումը, մալուխների անցկացման աշխատանքները, սարքավորումների տեղադրումն ու ցանցի ինտեգրումը։ Կիրառվում են վերջին սերնդի սարքավորումներ՝ ապահովելով բարձր արագություն, հուսալիություն, տվյալների պաշտպանություն եւ հեշտ մասշտաբավորում՝ բիզնեսի աճին համահունչ։
Բարձրակարգ ներքին ցանցի կառուցումը հնարավորություն է տալիս կազմակերպություններին բարձրացնել ներքին հաղորդակցության արդյունավետությունն ու կայունությունը, ձեւավորել տեխնոլոգիապես զարգացած աշխատանքային միջավայր եւ ապահովել տվյալների անվտանգ կառավարում։
Ծառայության արժեքը հաշվարկվում է անհատապես՝ կախված նախագծի ծավալից եւ բարդությունից։ Նախնական գնահատումն իրականացվում է մինչեւ պայմանագրի կնքումը։

Ucom continues to expand its portfolio of technological solutions for corporate clients and introduces a comprehensive internal network (LAN) deployment service.
This solution enables organizations to work with a single partner to obtain not only high-speed internet access, but also a modern, stable and secure internal network tailored to their specific business needs.
Today, the efficiency of companies' operations largely depends on a reliable and properly designed network infrastructure — fast and secure data transmission, seamless internal communication, and stable system performance. The service provides a practical, long-term value-driven solution, starting from site survey and preliminary network design to full deployment and testing of the internal network.
“Ucom acts as a comprehensive technology partner, supporting organizations in developing their digital infrastructure, improving operational efficiency, and ensuring sustainable growth. We are committed to creating convenient solutions for our corporate clients, helping them save time and resources,” said Ralph Yirikian, General Director at Ucom.
Within the scope of the service, Ucom manages the entire internal network implementation process, including site assessment, technical design, cabling works, equipment installation, and network integration. Modern equipment and technologies are applied to ensure high speed, reliability, data protection and easy scalability in line with business growth.
A high-performance internal network enables organizations to enhance the efficiency and stability of internal communication, create a technologically advanced working environment and ensure secure data management.
The cost of the service is determined individually based on the scope and complexity of the project. A preliminary assessment is conducted prior to contract signing.