16:03 | 31.01.09 | Նորություններ | 11394
Երևան /Մեդիամաքս/. ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանը Դավոսում հանդիպել է «Ֆրանս Տելեկոմ» ընկերության նախագահ Դիդիե Լոմբարդին, ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ-ին հայտնել են ՀՀ ղեկավարի մամլո ծառայությունում:
Դիդիե Լոմբարդը ներկայացրել իր ընկերության կարճաժակետ ու երկարաժամկետ ռազմավարությունը Հայաստանի տնտեսությունում՝ խոստանալով լինել «արագ, արդյունավետ ու ժամանակի պահանջներին համաքայլ»:
ՀՀ նախագահը ողջունել է ընկերության մուտքը հայաստանյան շուկա, նշելով, որ ցանկացած պետության համար պատիվ է ունենալ «Ֆրանս Տելեկոմ»-ի նման գործընկեր:
Դիդիե Լոմբարդը նշել է, որ արդեն այս աշնանը Հայաստանի կապի երրորդ օպերատորն ամբողջությամբ պատրաստ կլինի ծառայություններ մատուցել հայաստանցիներին՝ խոստանալով բազմաթիվ հետաքրքիր նորամուծություններ:

16:03 | 31.01.09 | Новости | 11414
Ереван /Медиамакс/. Президент Армении Серж Саргсян встретился в Давосе с президентом компании France Telecom Дидье Ломбардом (Didier Lombard).
Как сообщили Медиамакс в пресс-службе главы государства, Дидье Ломбард представил краткосрочные и долгосрочные программы France Telecom в Армении, пообещав работать «оперативно, эффективно и в соответствии с требованиями времени».
Президент Армении приветствовал вход компании на армянский рынок, отметив, что партнерство с France Telecom является честью для любой страны. Дидье Ломбард отметил, что уже осенью этого года третий оператор мобильной связи Армении будет готов к оказанию услуг и представит много интересных нововведений.
France Telecom победила в 2008 году в тендере на приобретение лицензии на оказание услуг сотовой связи в Армении и будет предоставлять услуги под брендом Orange.