10:20 | 12.03.09 | Նորություններ | 11474
Երեւան /Մեդիամաքս/. “ՎիվաՍել-ՄՏՍ” օպերատորը ներդրել է 60.6 մլն դրամ Հայաստանի ամերիկյան համալսարանում վիդեոկոնֆերանսի սրահի ստեղծման համար:
Ինչպես հաղորդում է ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ գործակալությունը, “ՎիվաՍել-ՄՏՍ” անունը կրող սրահի բացումը կայացել է մարտի 11-ին:
Վիդեոկոնֆերանսի սրահը համալրված է հեռահաղորդակցական ինտերակտիվ տեխնոլոգիաների համակարգով, իսկ դասախոսի եւ ուսանողների հաղորդակցումը տեղի է ունենում միաժամանակյա երկկողմ տեսաշարային եւ ձայնային ազդանշանների հաղորդման միջոցով:
“Հայաստանն աշխարհին ու աշխարհը Հայաստանին մոտեցնելը մեր խնդիրն է: Մենք պատասխանատու ենք Հայաստանում հմուտ եւ ճկուն մարդկային կապիտալի զարգացման համար: Ամենաժամանակակից տեխնոլոգիաների կիրառումը կրթության ոլորտում այսօր անհրաժեշտություն է, եթե մենք ուզում ենք դիմանալ շուկայական գլոբալ մրցակցությանը: Այսօր մենք պետք է կարողանանք գլոբալ մտածել: Իսկ վիդեոկոնֆերանսը հնարավորություն է տալիս հայաստանցի եւ արտասահմանցի հասակակիցներին հաղորդակցվել միմյանց հետ, հետազոտել, վերլուծել եւ կիսել տեղեկատվությունը”,- նշել է “ՎիվաՍել-ՄՏՍ”-ի Գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը:

10:20 | 12.03.09 | Новости | 11570
Ереван /Медиамакс/. Сотовый оператор «ВиваСелл-МТС» выделил 60.6 млн драмов для создания зала для видеоконференций в Американском университете Армении.
Как сообщает агентство Медиамакс, официальное открытие зала, который носит имя «ВиваСелл-МТС», состоялось 11 марта.
Зал для видеоконференций оснащен новейшими телекоммуникационными технологиями, общение студентов с преподавателями происходит в режиме реального времени.
«Наша цель - соединить Армению с остальным миром. Мы ответственны за развитие компетентных и конкурентноспособных кадров, за наращивание человеческого капитала страны. Внедрение современных технологий в сфере образования обусловлено необходимостью отстоять свое место в конкуреной среде глобальной рыночной экономики. Сегодня мы должны уметь мыслить глобально. Посредством видеоконференций молодые люди в Армении смогут общаться со своими коллегами и сверстниками зарубежом, проводить совместные исследования, обмениваться опытом и делиться информацией», - отметил гендиректор «ВиваСелл-МТС» Ральф Йирикян.