10:20 | 12.03.09 | Նորություններ | 11474
Երեւան /Մեդիամաքս/. “ՎիվաՍել-ՄՏՍ” օպերատորը ներդրել է 60.6 մլն դրամ Հայաստանի ամերիկյան համալսարանում վիդեոկոնֆերանսի սրահի ստեղծման համար:
Ինչպես հաղորդում է ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ գործակալությունը, “ՎիվաՍել-ՄՏՍ” անունը կրող սրահի բացումը կայացել է մարտի 11-ին:
Վիդեոկոնֆերանսի սրահը համալրված է հեռահաղորդակցական ինտերակտիվ տեխնոլոգիաների համակարգով, իսկ դասախոսի եւ ուսանողների հաղորդակցումը տեղի է ունենում միաժամանակյա երկկողմ տեսաշարային եւ ձայնային ազդանշանների հաղորդման միջոցով:
“Հայաստանն աշխարհին ու աշխարհը Հայաստանին մոտեցնելը մեր խնդիրն է: Մենք պատասխանատու ենք Հայաստանում հմուտ եւ ճկուն մարդկային կապիտալի զարգացման համար: Ամենաժամանակակից տեխնոլոգիաների կիրառումը կրթության ոլորտում այսօր անհրաժեշտություն է, եթե մենք ուզում ենք դիմանալ շուկայական գլոբալ մրցակցությանը: Այսօր մենք պետք է կարողանանք գլոբալ մտածել: Իսկ վիդեոկոնֆերանսը հնարավորություն է տալիս հայաստանցի եւ արտասահմանցի հասակակիցներին հաղորդակցվել միմյանց հետ, հետազոտել, վերլուծել եւ կիսել տեղեկատվությունը”,- նշել է “ՎիվաՍել-ՄՏՍ”-ի Գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը:

10:20 | 12.03.09 | News | 11479
Yerevan /Mediamax/. VivaCell-MTS mobile connection operator provided AMD 60.6 million to the American University of Armenia for the video conferencing room.
Mediamax reports that the official opening of the videoconferencing hall, which is named for VivaCell-MTS, took place on March 11.
The videoconferencing room comprises a set of interactive telecommunication technologies which allow students and professors in different locations to interact via two-way video and audio transmissions simultaneously.
“Bringing Armenia to the world and the world to Armenia is our aim. We are responsible for developing highly skilled and flexible human capital in Armenia. Application of up-to-date technologies in education today is necessary if we want to compete effectively in global markets. Nowadays we should be able to think globally. And videoconferencing allows students from Armenia and their peers in other countries to explore, communicate, analyze and share information and ideas with one another,” VivaCell-MTS General Manager Ralph Yirikian noted.