13:47 | 25.03.09 | Նորություններ | 5743
Ինչպես հաղորդում է ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ գործակալությունը, այդ մասին այսօր հայտարարել է ընկերության գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը` հանդես գալով www.Itel.am ինտերնետային նախագծի գործարկմանը նվիրված մամլո ասուլիսում:
Նա այդ մասին ասել է` պատասխանելով լրագրողներից մեկի այն հարցին, թե արդյո±ք “Վիվասել-ՄՏՍ”-ը եւ “ԱրմենՏելը” մտադիր չեն “համատեղել ջանքերը, որպեսզի խոչընդոտեն երրորդ օպերատորի մուտքը շուկա”:
Ռալֆ Յիրիկյանը կոչ է արել առաջնորդվել բացառապես “դրական եւ բարի մտադրություններով”: Նա ընդգծել է, որ եթե ընկերությունները զբաղվեն անազնիվ մրցակցությամբ, նրանք առաջին հերթին վնաս կհասցնեն բաժանորդներին: “Վիվասել-ՄՏՍ”-ի ղեկավարը բերել է Ռուսաստանի օրինակը, որտեղ շուկայում գործում են մի քանի խոշոր եւ ավելի փոքր օպերատորներ, եւ առկա է առողջ մրցակցություն:
“ԱրմենՏել” ընկերության (Beeline ապրանքանիշ) մամլո քարտուղար Անուշ Բեղլոյանն, իր հերթին, նշել է, որ “Վիմպելկոմ” ընկերությունների խմբում “մենք խոսում ենք ոչ թե մրցակիցների, այլ` շուկայի գործընկերների մասին”:
Պատասխանելով փոխմիացման (միջօպերատորային միացում) նոր պայմանագրի կնքման վերաբերյալ հարցին` Ռալֆ Յիրիկյանը նշել է, որ “ԱրմենՏելի”
հետ բանակցությունները շարունակվում են: Անուշ Բեղլոյանը նկատել է, որ տեղի են ունենում ակտիվ քննարկումներ եւ հույս է հայտնել, որ շուտով օպերատորները համաձայնության կգան:

13:47 | 25.03.09 | News | 5811
Mediamax reports that General Manager of the Company Ralph Yirikian said this today, speaking at a news conference, devoted to the launch of www.Itel.am internet project.
He said this, answering the question of one of the journalists on whether “VivaCell-MTS” and “ArmenTel” intend to “unite efforts to hinder the entry of the third operator to the market”.
Ralph Yirikian urged to be guided exclusively by “positive and kind intentions”. He stressed that if the players involve in unfair competition, they will harm first of all the subscribers. Head of “VivaCell-MTS” brought Russia as an example, where there are a few large companies and smaller operators functioning in the market and there is healthy competition.
In her turn, Spokeswoman of “ArmenTel” Company (Beeline trademark) Anush Begloyan noted that “in “VimpelCom” Group of Companies we do not talk about competitors, but about partners in the market”.
Answering the question on concluding a new agreement on interconnect (connection between operators), Ralph Yirikian noted that the talks with “ArmenTel” continue. Anush Begloyan noted that active discussions are in process and expressed hope that in the nearest future the operators will come to an agreement.