13:47 | 25.03.09 | Նորություններ | 5743
Ինչպես հաղորդում է ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ գործակալությունը, այդ մասին այսօր հայտարարել է ընկերության գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը` հանդես գալով www.Itel.am ինտերնետային նախագծի գործարկմանը նվիրված մամլո ասուլիսում:
Նա այդ մասին ասել է` պատասխանելով լրագրողներից մեկի այն հարցին, թե արդյո±ք “Վիվասել-ՄՏՍ”-ը եւ “ԱրմենՏելը” մտադիր չեն “համատեղել ջանքերը, որպեսզի խոչընդոտեն երրորդ օպերատորի մուտքը շուկա”:
Ռալֆ Յիրիկյանը կոչ է արել առաջնորդվել բացառապես “դրական եւ բարի մտադրություններով”: Նա ընդգծել է, որ եթե ընկերությունները զբաղվեն անազնիվ մրցակցությամբ, նրանք առաջին հերթին վնաս կհասցնեն բաժանորդներին: “Վիվասել-ՄՏՍ”-ի ղեկավարը բերել է Ռուսաստանի օրինակը, որտեղ շուկայում գործում են մի քանի խոշոր եւ ավելի փոքր օպերատորներ, եւ առկա է առողջ մրցակցություն:
“ԱրմենՏել” ընկերության (Beeline ապրանքանիշ) մամլո քարտուղար Անուշ Բեղլոյանն, իր հերթին, նշել է, որ “Վիմպելկոմ” ընկերությունների խմբում “մենք խոսում ենք ոչ թե մրցակիցների, այլ` շուկայի գործընկերների մասին”:
Պատասխանելով փոխմիացման (միջօպերատորային միացում) նոր պայմանագրի կնքման վերաբերյալ հարցին` Ռալֆ Յիրիկյանը նշել է, որ “ԱրմենՏելի”
հետ բանակցությունները շարունակվում են: Անուշ Բեղլոյանը նկատել է, որ տեղի են ունենում ակտիվ քննարկումներ եւ հույս է հայտնել, որ շուտով օպերատորները համաձայնության կգան:

13:47 | 25.03.09 | Новости | 5835
Как сообщает агентство Медиамакс, об этом заявил сегодня генеральный директор компании Ральф Йирикян, выступая на пресс-конференции, посвященной запуску интернет-проекта www.Itel.am.
Он сказал об этом, отвечая на вопрос одного из журналистов о том - не намерены ли «Виваселл-МТС» и «АрменТел» «объединить усилия, чтобы помешать выходу на рынок третьего оператора».
Ральф Йирикян призвал руководствоваться исключительно «положительными и добрыми намерениями». Он подчеркнул, что если игроки будут заниматься нечестной конкуренцией, они нанесут вред в первую очередь абонентам. Глава «Виваселл-МТС» привел пример России, где на рынке работают несколько крупных и более мелких операторов и существует здоровая конкуренция.
В свою очередь, пресс-секретарь компании «АрменТел» (торговый знак Beeline) Ануш Беглоян отметила, что «в группе компаний «Вымпелком» «мы говорим не о конкурентах, а о партнерах по рынку».
Отвечая на вопрос о заключении нового договора по интерконекту (межоператорское соединение), Ральф Йирикян отметил, что переговоры с «АрменТел» продолжаются.
Ануш Беглоян заметила, что обсуждения проходят активно и выразила надежду, что в ближайшее время операторы придут к соглашению.