15:06 | 25.03.09 | Նորություններ | 5013
Երեւան /Մեդիամաքս/. Virage Logic International կորպորացիան այսօր Երեւանի պետական համալսարանի /ԵՊՀ/ կիրառական մաթեմատիկայի ֆակուլտետում ներկայացրել է նախագծման եւ թեստավորման գերբարձր ինտեգրման էլեկտրոնային սխեմաների լաբորատորիան:
Ինչպես հաղորդում է ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ-ը, Virage Logic International-ի փոխնախագահ Երվանդ Զորյանը նշել է, որ լաբորատորիան գործելու է 2007 թ. կիրառական մաթեմատիկայի ֆակուլտետին կից բացված ՏՏ կրթության եւ հետազոտությունների կենտրոնում:
Երվանդ Զորյանի խոսքերով, չիպերի նախագծման եւ թեստավորման առումով Հայաստանը կարող է դառնալ տարածաշրջանային կենտրոն: Նա նշել է, որ այդ համատեսքտում կրթությունը կարեւոր դեր է խաղում, եւ հենց այդ պատճառով Virage Logic-ը Հայաստանում իր գործունեության մեջ շեշտադրում է թրենինգներն ու հետազոտությունները:
ԵՊՀ-ի հետ Virage Logic-ի համագործակցության շրջանակներում ընկերությունն այս տարի IP եւ ծրագրային ապահովման բաղադրիչներին կհատկացնի $2,3 մլն:

15:06 | 25.03.09 | News | 5007
Yerevan /Mediamax/. Virage Logic International Corporation presented giant scale integration electronic systems projecting and testing laboratory at the Faculty of Applied Mathematics of Yerevan State University (YSU).
As the Vice-President of Virage Logic International Yervand Zoryan stated, the laboratory will be functioning in the Center for IT Education and Research, opened under the Faculty of Applied Mathematics in 2007.
According to Yervand Zoryan, as to chip projecting and testing, Armenia may become the regional center. He noted that in this context, education plays an important role, and this is why Virage Logic puts a special emphasis in its activity in Armenia on trainings and researches.
Within the framework of cooperation between Virage Logic and YSU, the Company will provide program support and IP components at the sum of $2.3mln this year.