15:06 | 25.03.09 | Նորություններ | 5013
Երեւան /Մեդիամաքս/. Virage Logic International կորպորացիան այսօր Երեւանի պետական համալսարանի /ԵՊՀ/ կիրառական մաթեմատիկայի ֆակուլտետում ներկայացրել է նախագծման եւ թեստավորման գերբարձր ինտեգրման էլեկտրոնային սխեմաների լաբորատորիան:
Ինչպես հաղորդում է ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ-ը, Virage Logic International-ի փոխնախագահ Երվանդ Զորյանը նշել է, որ լաբորատորիան գործելու է 2007 թ. կիրառական մաթեմատիկայի ֆակուլտետին կից բացված ՏՏ կրթության եւ հետազոտությունների կենտրոնում:
Երվանդ Զորյանի խոսքերով, չիպերի նախագծման եւ թեստավորման առումով Հայաստանը կարող է դառնալ տարածաշրջանային կենտրոն: Նա նշել է, որ այդ համատեսքտում կրթությունը կարեւոր դեր է խաղում, եւ հենց այդ պատճառով Virage Logic-ը Հայաստանում իր գործունեության մեջ շեշտադրում է թրենինգներն ու հետազոտությունները:
ԵՊՀ-ի հետ Virage Logic-ի համագործակցության շրջանակներում ընկերությունն այս տարի IP եւ ծրագրային ապահովման բաղադրիչներին կհատկացնի $2,3 մլն:

15:06 | 25.03.09 | Новости | 5131
Ереван /Медиамакс/. Корпорация Virage Logic International презентовала сегодня лабораторию проектирования и тестировки электронных схем сверхвысокой интеграции на факультете прикладной математики Ереванского государственного университета (ЕГУ).
Как отметил вице-президент Virage Logic International Ерванд Зорян, лаборатория будет работать в Центре ИТ образования и исследований, открытом при факультете прикладной математики в 2007 году.
По словам Ерванда Зоряна, в плане проектирования и тестировки чипов Армения может стать региональным центром. Он отметил, что в этом контексте образование играет важную роль, и именно поэтому Virage Logic в своей деятельности в Армении ставит особый акцент на тренингах и исследованиях.
В рамках сотрудничества Virage Logic с ЕГУ компания в этом году предоставит компонентов программного обеспечения и IP на сумму в $2,3 млн.