14:22 | 30.03.09 | Նորություններ | 5547
Երեւան /Մեդիամաքս/. “ԱրմենՏել” ընկերության (Beeline ապրանքանիշ) գլխավոր տնօրեն Նեյչո Վելիչկովն այսօր ասել է, որ Orange-ը “լուրջ մրցակից” կդառնա ՀՀ բջային կապի օպերատորների համար:
Ինչպես հաղորդում է ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ գործակալությունը, Նեյչո Վելիչկովն այսօր ասել է, որ “ԱրմենՏելը” երրորդ օպերատորի մուտքին նախապատրաստվում է ինչպես մարքեթինգային քաղաքականության, այնպես էլ տեխնիկական տեսանկյունից: Միաժամանակ, նա հայտարարել է, որ “ԱրմենՏելը” մրցակցությունից չի վախենում եւ անելու է ամեն ինչ, որպեսզի պահպանի իր բաժանորդների վստահությունն ու նոր հաճախորդներ ներգրավի:
Պատասխանելով Հայաստանում Mobile Number Portability (MNP) ծառայության հնարավոր ներդրման մասին ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ-ի հարցին` Նեյչո Վելիչկովն ասել է, որ “այդ ծառայությունը տեղին է միայն բջջային կապի շուկայի 110-130 տոկոսանոց հագեցվածության պարագայում”:
“Սակայն ՀՀ-ում շուկայն այդքան հագեցած չէ, եւ MNP-ի ներդրումը կարելի է դիտարկել որպես “կանաչ լույս” շուկայի մասնակիցներից մեկի համար”,- ասել է “ԱրմենՏելի” ղեկավարը:
Նեյչո Վելիչկովն ընդգծել է նաեւ MNP-ի ներդրման համար համապատասխան օրենսդրական բազայի նախապատրաստման եւ տեխնիկական վերահագեցման անհրաժեշտությունը, ինչը, նրա կարծիքով, կպահանջի 2-4 տարի:

14:22 | 30.03.09 | News | 5535
Yerevan /Mediamax/. General Director of “ArmenTel” (Beeline brand) Neicho Velichkov stated today that Orange will become a “serious competitor” for Armenian mobile connection operators.
Mediamax reports that Neicho Velichkov said today that “ArmenTel” is getting ready for the entry of the third operator to the market both concerning marketing policy and from the technical point of view. At that he stated that “ArmenTel” is not afraid of competition and will do everything to preserve confidence of its subscribers and attract new customers.
Answering the question of Mediamax on possible implementation of Mobile Number Portability (MNP) service in Armenia, Neicho Velichkov stated that “the given service is expedient given 110-130 percent of mobile connection penetration”.
“However, in Armenia there is no such level of penetration and implementation of MNP will be considered a “green light” for one of the players”, “ArmenTel” Head stated.
Neicho Velichkov also noted the necessity of preparing the corresponding legislative base and technical reequipment for implementing MNP, which, according to him, will take 2-4 years. At that “ArmenTel” Head stressed that he possesses experience of working in conditions of MNP.