14:22 | 30.03.09 | Նորություններ | 5547
Երեւան /Մեդիամաքս/. “ԱրմենՏել” ընկերության (Beeline ապրանքանիշ) գլխավոր տնօրեն Նեյչո Վելիչկովն այսօր ասել է, որ Orange-ը “լուրջ մրցակից” կդառնա ՀՀ բջային կապի օպերատորների համար:
Ինչպես հաղորդում է ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ գործակալությունը, Նեյչո Վելիչկովն այսօր ասել է, որ “ԱրմենՏելը” երրորդ օպերատորի մուտքին նախապատրաստվում է ինչպես մարքեթինգային քաղաքականության, այնպես էլ տեխնիկական տեսանկյունից: Միաժամանակ, նա հայտարարել է, որ “ԱրմենՏելը” մրցակցությունից չի վախենում եւ անելու է ամեն ինչ, որպեսզի պահպանի իր բաժանորդների վստահությունն ու նոր հաճախորդներ ներգրավի:
Պատասխանելով Հայաստանում Mobile Number Portability (MNP) ծառայության հնարավոր ներդրման մասին ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ-ի հարցին` Նեյչո Վելիչկովն ասել է, որ “այդ ծառայությունը տեղին է միայն բջջային կապի շուկայի 110-130 տոկոսանոց հագեցվածության պարագայում”:
“Սակայն ՀՀ-ում շուկայն այդքան հագեցած չէ, եւ MNP-ի ներդրումը կարելի է դիտարկել որպես “կանաչ լույս” շուկայի մասնակիցներից մեկի համար”,- ասել է “ԱրմենՏելի” ղեկավարը:
Նեյչո Վելիչկովն ընդգծել է նաեւ MNP-ի ներդրման համար համապատասխան օրենսդրական բազայի նախապատրաստման եւ տեխնիկական վերահագեցման անհրաժեշտությունը, ինչը, նրա կարծիքով, կպահանջի 2-4 տարի:

14:22 | 30.03.09 | Новости | 5665
Ереван /Медиамакс/. Гендиректор «АрменТел» (бренд Beeline) Нейчо Величков сказал сегодня, что Orange станет «серьезным конкурентом» для армянских операторов сотовой связи.
Как сообщает агентство Медиамакс, Нейчо Величков сказал сегодня, что «АрменТел» готовится к выходу на рынок третьего оператора как в плане маркетинговой политики, так и с технической точки зрения. При этом он заявил, что «АрменТел» не боится конкуренции, и будет делать все, чтоб сохранить доверие своих абонентов и привлечь новых клиентов.
Отвечая на вопрос Медиамакс о возможном внедрении в Армении услуги Mobile Number Portability (MNP) Нейчо Величков сказал, что «данная услуга уместна при 110-130 процентной насыщенности рынка мобильной связи».
«Однако в Армении такого уровня насыщения рынка нет, и внедрение MNP можно будет рассматривать как «зеленый свет» для одного из игроков», - сказал глава «АрменТел».
Нейчо Величков также отметил необходимость подготовки соответствующей законодательной базы и технического переоснащения для внедрения MNP, что, по его мнению, займет 2-4 года. При этом глава «АрменТел» подчеркнул, что обладает опытом работы в условиях действия MNP.