16:13 | 01.04.09 | Նորություններ | 4599
Երեւան /Մեդիամաքս/. Ապրիլի 2-3-ին Երեւանում տեղի կունենա “Տարածաշրջանային համագործակցության խթանում ՏՏ միջոցով” համաժողովը:
Ինչպես այսօր ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ գործակալությանը հայտնել են ՀՀ էկոնոմիկայի նախարարության մամլո ծառայությունում, համաժողովը տեղի կունենա Սեւծովյան տնտեսական համագործակցության կազմակերպությունում /BSEC/` Հայաստանի նախագահության շրջանակներում: Համաժողովին կմասնակցեն Հայաստանի, Ռուսաստանի, Ուկրաինայի, Վրաստանի եւ Թուրքիայի, ինչպես նաեւ ՀՀ տեղեկատվական ու հեռահաղորդակցության ոլորտի ներկայացուցիչներ:
Համաժողովի կազմակերպիչներն են ՀՀ էկոնոմիկայի նախարարությունը, ՀՀ արտաքին գործերի նախարարությունը եւ “Ձեռնարկությունների ինկուբատոր” հիմնադրամը:

16:13 | 01.04.09 | News | 4604
Yerevan /Mediamax/. “Stimulation of regional cooperation through IT” conference will take place on March 2-3 in Yerevan.
As Mediamax was told in the Ministry of Economy of Armenia, the conference will take place within the framework of Armenia’s chairmanship in the Black Sea Economic Cooperation Organization (BSEC) and will be attended by IT and telecommunication sphere representatives from Armenia, Russia, Ukraine, Georgia and Turkey.
The conference is organized by the Ministry of Economy and Foreign Affairs of Armenia and “Enterprise Incubator Foundation”.