12:42 | 08.04.09 | Նորություններ | 5295
Երեւան /Մեդիամաքս/. Օն-լայն ծառայությունների զարգացումը ռազմավարական նշանակություն ունի “Վիվասել-ՄՏՍ”-ի համար:
Ինչպես հաղորդում է ՄԵԴԻԱՄՍՔՍ գործակալությունը, այդ մասին հայտարարել է “Վիվասել-ՄՏՍ”-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը` պատասխանելով www.Itel.am կայքում իր բլոգի այցելուների հարցերին:
Նրա խոսքերով, ընկերությունը ծրագրում է ընդարձակել հաճախորդներին մատուցվող օն-լայն ծառայությւոնների պորտֆոլիոն, եւ շուտով սկսելու է իրականացնել EDram եւ ARCA համակարգերի միջոցով ցանկացած գումարով հաշվի վերալիցքավորման ծառայություն:
Ռալֆ Յիրիկյանը նշել է, որ օն-լայն համակարգերի զարգացումը պայմանավորված է երկու կարեւոր գործոններով` ինտերնետի ներթափանցման մակարդակով եւ ոլորտի օրենսդրական կարգավորմամբ:
“Կառավարությունը եւ հեռահաղորդակցային ոլորտի կազմակերպությունները ջանում են բարելավել եւ մատչելի դարձնել ինտերնետ կապը Հայաստանում: Ինտերնետի ներթափանցմանը զուգահեռ` կսկսեն դինամիկ կերպով զարգանալ նաեւ մեր տրամադրած օն-լայն ծառայությունները”,- ասել է Ռալֆ Յիրիկյանը:

12:42 | 08.04.09 | News | 5286
Yerevan /Mediamax/. Development of on-line services is of strategic importance for “VivaCell-MTS” mobile operator.
Mediamax reports that the General Manager of “VivaCell-MTS” Ralph Yirikian said this, answering the questions of his blog’s visitors at www.Itel.am portal.
According to him, the company plans to expand the portfolio of on-line services for customers, and in the nearest future it will start realizing the service of balance replenishment through EDram and ARCA systems for any sum.
Ralph Yirikian noted that development of on-line services is conditioned by two important factors: the level of internet penetration and the legislative regulation.
“The government and telecommunication companies work on availability of internet in Armenia. Simultaneously with internet penetration, on-line services of our company will also start dynamically developing”, Ralph Yirikian stated.