12:42 | 08.04.09 | Նորություններ | 5295
Երեւան /Մեդիամաքս/. Օն-լայն ծառայությունների զարգացումը ռազմավարական նշանակություն ունի “Վիվասել-ՄՏՍ”-ի համար:
Ինչպես հաղորդում է ՄԵԴԻԱՄՍՔՍ գործակալությունը, այդ մասին հայտարարել է “Վիվասել-ՄՏՍ”-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը` պատասխանելով www.Itel.am կայքում իր բլոգի այցելուների հարցերին:
Նրա խոսքերով, ընկերությունը ծրագրում է ընդարձակել հաճախորդներին մատուցվող օն-լայն ծառայությւոնների պորտֆոլիոն, եւ շուտով սկսելու է իրականացնել EDram եւ ARCA համակարգերի միջոցով ցանկացած գումարով հաշվի վերալիցքավորման ծառայություն:
Ռալֆ Յիրիկյանը նշել է, որ օն-լայն համակարգերի զարգացումը պայմանավորված է երկու կարեւոր գործոններով` ինտերնետի ներթափանցման մակարդակով եւ ոլորտի օրենսդրական կարգավորմամբ:
“Կառավարությունը եւ հեռահաղորդակցային ոլորտի կազմակերպությունները ջանում են բարելավել եւ մատչելի դարձնել ինտերնետ կապը Հայաստանում: Ինտերնետի ներթափանցմանը զուգահեռ` կսկսեն դինամիկ կերպով զարգանալ նաեւ մեր տրամադրած օն-լայն ծառայությունները”,- ասել է Ռալֆ Յիրիկյանը:

12:42 | 08.04.09 | Новости | 5402
Ереван /Медиамакс/. Развитие он-лайн услуг имеет стратегическое значение для сотового оператора «Виваселл-МТС».
Как сообщает агентство Медиамакс, об этом заявил генеральный директор «ВиваСелл-МТС» Ральф Йирикян, отвечая на вопросы посетителей своего блога на портале www.Itel.am.
По его словам, компания планирует расширить портфолио он-лайн услуг для клиентов, и в скором времени начнет осуществлять услугу пополнения баланса через системы EDram и ARCA на любую сумму.
Ральф Йирикян отметил, что развитие он-лайн услуг обусловлено двумя важными факторами: уровнем проникновения интернета и законодательным регулированием.
«Правительство и телекоммуникационные компании работают над доступностью интернета в Армении. Параллельно с проникновением интернета начнут динамично развиваться и он-лайн услуги нашей компании», - сказал Ральф Йирикян.