11:24 | 17.04.09 | Նորություններ | 5549
Երեւան /Մեդիամաքս/. Այսուհետ Telcell-ի սպառողները հնարավորություն ունեն ձեռք բերել խաղաժամանակ կամ խաղարկային տարադրամ ավելի քան 100 ամենահայտնի օն-լայն խաղերում, որոնց թվում` “Պահակախմբեր”, “DESTINY SPHERE”, “Մարտական ակումբ”, “WarCraf”, “Lineage II”, “Արենա”, “CARNAGE” եւ բազմաթիվ այլ խաղեր:
Վճարում կատարելու համար սպառողը համակարգողի կայքում պետք է ստանա անձնական 2Pay համար, որը եզակի է յուրաքանչյուր խաղացողի եւ յուրաքանչյուր խաղի համար: Գրանցումը տեղի է ունենում նույն պահին: Գործողության ավարտին վճարողը էլեկտրոնային փոտի կամ բջջային հեռախոսի վրա, որը նշել էր գրանցման ժամանակ, ստանում է ծանուցում:
“Ինտերնետ սպառողների թվի աճին զուգահեռ` Հայաստանում աճելու է նաեւ օն-լայն խաղերի շուկան: 2pay.ru-ի հետ համագործակցության շնորհիվ մենք հնարավորություն ունենք հայ սպառողին առաջարկել վճարման հարմարավետ եւ մատչելի գործիք: Այսպիսով, մենք շարունակում ենք ընդլայնել ծառայություններ մատուցողների ցանկը, ինչն, անկասկած, պետք է հագեցնի սպառողների թվի ավելացմանը` բացարձակ նոր թիրախային լսարանի ըդնգրկման հաշվին”,- ասել է Telcell-ի մարքեթինգի գծով տնօրեն Սերգեյ Ուսնունցը:

11:24 | 17.04.09 | Новости | 5645
Ереван /Медиамакс/. Кнопка платежной системы Telcell появилась на официальном сайте агрегатора многопользовательских он-лайн игр 2pay.ru.
Отныне пользователи Telcell имеют возможность приобретать игровое время или игровую валюту в более чем в 100 популярнейших он-лайн играх, в число которых входят «Дозоры», «DESTINY SPHERE», «Бойцовский клуб», «WarCraft», «Lineage II», «Арена», «CARNAGE» и многие др.
Для проведения оплаты пользователю необходимо на сайте агрегатора получить личный 2pay-номер, который уникален для каждого персонажа, каждой игры. Транзакция осуществляется мгновенно. В конце операции плательщик получает уведомление на электронный адрес или мобильный телефон, которые он указал при регистрации.
«Параллельно с ростом числа интернет пользователей, в Армении будет расти и рынок он-лайн игр. Благодаря сотрудничеству с 2pay.ru мы имеем возможность предложить армянскому интернет-пользователю удобный и доступный платежный инструмент. Таким образом, мы продолжаем расширять перечень поставщиков услуг, в пользу который можно совершать платежи через терминалы нашей компании, что безусловно должно привести к увеличению количества пользователей, за счет охвата совершенно новой целевой аудитории», - сказал директор по маркетингу Telcell Сергей Уснунц.