11:24 | 17.04.09 | Նորություններ | 5549
Երեւան /Մեդիամաքս/. Այսուհետ Telcell-ի սպառողները հնարավորություն ունեն ձեռք բերել խաղաժամանակ կամ խաղարկային տարադրամ ավելի քան 100 ամենահայտնի օն-լայն խաղերում, որոնց թվում` “Պահակախմբեր”, “DESTINY SPHERE”, “Մարտական ակումբ”, “WarCraf”, “Lineage II”, “Արենա”, “CARNAGE” եւ բազմաթիվ այլ խաղեր:
Վճարում կատարելու համար սպառողը համակարգողի կայքում պետք է ստանա անձնական 2Pay համար, որը եզակի է յուրաքանչյուր խաղացողի եւ յուրաքանչյուր խաղի համար: Գրանցումը տեղի է ունենում նույն պահին: Գործողության ավարտին վճարողը էլեկտրոնային փոտի կամ բջջային հեռախոսի վրա, որը նշել էր գրանցման ժամանակ, ստանում է ծանուցում:
“Ինտերնետ սպառողների թվի աճին զուգահեռ` Հայաստանում աճելու է նաեւ օն-լայն խաղերի շուկան: 2pay.ru-ի հետ համագործակցության շնորհիվ մենք հնարավորություն ունենք հայ սպառողին առաջարկել վճարման հարմարավետ եւ մատչելի գործիք: Այսպիսով, մենք շարունակում ենք ընդլայնել ծառայություններ մատուցողների ցանկը, ինչն, անկասկած, պետք է հագեցնի սպառողների թվի ավելացմանը` բացարձակ նոր թիրախային լսարանի ըդնգրկման հաշվին”,- ասել է Telcell-ի մարքեթինգի գծով տնօրեն Սերգեյ Ուսնունցը:

11:24 | 17.04.09 | News | 5603
Yerevan /Mediamax/. Telcell payment system button appeared at the official website of 2pay.ru multiuser online games aggregator.
From now on, Telcell users have the opportunity to acquire gaming time or gaming currency in over 100 most popular online games, including “Dozory”, “DESTINY SPHERE”, “Combats”, “WarCraft”, “Lineage II”, “Arena”, “CARNAGE” and many others.
To realize a payment, the user needs to receive a personal 2pay number at the website of the aggregator, which is unique for each character, for each game. The transaction is realized immediately. At the end of the transaction, the payer receives notification to their e-mail address or cell phone, which the payer has indicated during registration.
“Simultaneously with growth of the number of internet users, the market of online games will also grow in Armenia. Due to cooperation with 2pay.ru, we have the opportunity to offer Armenian internet users a convenient and affordable payment instrument. Thus, we continue expanding the list of service suppliers, to which one can make payments via the terminals of our company, and the fact should undoubtedly lead to increase in the number of users, due to fact f covering a completely new target audience”, Marketing Director of Telcell Sergey Usnunts stated.