14:15 | 30.04.09 | Նորություններ | 4778
Երեւան /Մեդիամաքս/. ՀՀ կառավարությունը այսօր հավանության է արժանացրել ապրիլի 26-ին ընդունված Տեղեկատվական անվտանգության հայեցակարգից բխող մի շարք օրենդրական փոփոխությունները:
Ինչպես հաղորդում է ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ-ը, ՀՀ կառավարության նիստում Ազգային անվտանգության ծառայության տնօրեն Գորիկ Հակոբյանը հայտնել է, որ ԱԱԾ-ն ստեղծելու է ինտերնետ միջազգային համացանցի հատուկ հանգույց, որն ապահովելու է ՀՀ պետական մարմինների հանրամատչելի էլեկտրոնային փաստաթղթերի տեղեկատվության պաշտպանությունը:
ԱԱԾ ղեկավարը տեղեկացրել է, որ սոցիալական հանգույցի համապատասխան սարքավորումները տեղադրվելու են ինտերնետ պրովայդերների տեխնոլոգիական տարածքներում:
Գորիկ Հակոբյանն ասել է, որ հատուկ հանգույցը թույլ կտա զտել հնարավոր արտաքին վիրուսները եւ կանխարգելել պետական կառույցների սերվերների վրա հարձակումները:

14:15 | 30.04.09 | Новости | 4870
Ереван /Медиамакс/. Правительство Армении одобрило сегодня ряд законодательных изменений, исходящих из Концепции информационной безопасности, принятой 26 апреля.
Как сказал сегодня на заседании правительства директор Службы национальной безопасности (СНБ) Армении Горик Акопян, СНБ создаст специальный узел международной компьютерной сети Интернет, который будет обеспечить защиту общедоступной информации электронных документов государственных органов Армении.
Руководитель СНБ сообщил, что соответствующее оборудование специального узла будет размещаться на технологических территориях интернет-провайдеров.
Горик Акопян сказал, что специальный узел позволит фильтровать возможные внешние вирусы и предотвращать атаки на серверы государственных структур.