14:15 | 30.04.09 | Նորություններ | 4778
Երեւան /Մեդիամաքս/. ՀՀ կառավարությունը այսօր հավանության է արժանացրել ապրիլի 26-ին ընդունված Տեղեկատվական անվտանգության հայեցակարգից բխող մի շարք օրենդրական փոփոխությունները:
Ինչպես հաղորդում է ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ-ը, ՀՀ կառավարության նիստում Ազգային անվտանգության ծառայության տնօրեն Գորիկ Հակոբյանը հայտնել է, որ ԱԱԾ-ն ստեղծելու է ինտերնետ միջազգային համացանցի հատուկ հանգույց, որն ապահովելու է ՀՀ պետական մարմինների հանրամատչելի էլեկտրոնային փաստաթղթերի տեղեկատվության պաշտպանությունը:
ԱԱԾ ղեկավարը տեղեկացրել է, որ սոցիալական հանգույցի համապատասխան սարքավորումները տեղադրվելու են ինտերնետ պրովայդերների տեխնոլոգիական տարածքներում:
Գորիկ Հակոբյանն ասել է, որ հատուկ հանգույցը թույլ կտա զտել հնարավոր արտաքին վիրուսները եւ կանխարգելել պետական կառույցների սերվերների վրա հարձակումները:

14:15 | 30.04.09 | News | 4789
Yerevan /Mediamax/. Armenian government approved today a number of legislative changes, resulting from the Concept of Information Security, which was approved on April 26.
As the Director of the National Security Service (NSS) of Armenia Gorik Hakobyan stated at the session of the government today, NSS will set up a special node of international computer network - Internet, which will provide security of the generally accessible information in electronic documents of Armenian state establishments.
NSS Head informed that the corresponding equipment for the special node will be installed in technologic spaces of internet providers.
Gorik Hakobyan stated that the special node will allow filtering the possible external viruses and preventing attacks on servers of state establishments.