12:48 | 18.05.09 | Նորություններ | 6834
Երեւան /Մեդիամաքս/. iCON Communications ինտերնետ պրովայդերը այսօր հայտարարել է նոր iCON Entry սակագնային պլանի գործարկման մասին, որն ապահովում է մինչեւ 128 կբ/վ download արագություն եւ 64կբ/վ upload արագություն ընկերության WiMAX ցանցում:
Ինչպես հաղորդում է ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ գործակալությունը, այդ մասին այսօր Երեւանում կայացած մալո ասուլիսում հայտարարել է iCON Communications-ի գործադիր տնօրեն Ադամ Կաբլանյանը:
“Մեր տվյալներով, Հայաստանում 100 ինտերնետ սպառողներից 80-ը օգտվում են dial-up-ից”,- ասել է Ադամ Կաբլանյանը: Նրա խոսքերով, 8000 դրամ արժողությամբ /ներառյալ ԱԱՀ/ առանց թրաֆիկի սահմանափակման կամ շահագործման վճարի նոր փաթեթը նպատակ է հետապնդում ինտերնետային ծառայություններ մատուցել ինտերնետ օգտագործողների ստվար զանգվածի, ովքեր ինտերնետից օգտվում են dial-up-ի միջոցով:
“iCON Communications-ի առաքելությունն արագ, հուսալի եւ մատչելի ինտերնետ ապահովելն է Հայաստանի հնարավորինս մեծ թվով բնակչության համար, եւ սա եւս մեկ կարեւոր է քայլ է մեր նպատակներին հասնելու համար”,- ասել է Ադամ Կաբլանյանը:
Նա նաեւ հայտնել է, որ ընկերության նոր հաճախորդները, վճարելով 15 հազ. դրամ, կարող են օգտագործել USB Stick մոդեմները` iCON-ի ծառայություններից օգտվելու ողջ ընթացքում: Դրանք ենթակա են վերադարձման պայմանագրի խզման պահին: Նախկինում USB Stick մոդեմները վաճառվում էին 50 հազ. դրամով:
“Այսպիսի մոդեմները լայն տարածում ունեն մեր հաճախորդների շրջանում, քանի որ թույլ են տալիս ինտերնետին հասանելի լինել ծածկույթի ցանկացած կետում”,- ասել է Ադամ Կաբլանյանը` նշելով, որ USB Stick մոդեմներից օգտվում է iCON Communications-ի հաճախորդների 40 տոկոսը:
Նա տեղեկացրել է նաեւ ավելի բարձր արագությամբ ինտերնետի նոր առաջարկների մասին կորպորատիվ հատվածի համար: “Այդ փաթեթները ներառում են 2,3 եւ 4Mb/s չերաշխավորված արագությամբ սակագնային պլաններ, ինչպես նաեւ ծառայություններ 512kbps-ից մինչեւ 4kbps երաշխավորված արագություններով”,- ասել է Ադամ Կաբլանյանը:
Ներկայումս iCON Communications-ը ծառայություններ է մատուցում Երեւանի Կենտրոն, Արաբկիր եւ Աջափնյակ համայնքներում եւ ծրագրում է մինչեւ 2010թ. տարեվերջ ծածկույթի շրջանակներն ընդլայնել ՀՀ բոլոր խոշոր քաղաքներում եւ զբոսաշրջային վայրերում: “Մինչեւ այս տարվա հոկտեմբեր մենք ծրագրում ենք ծածկույթ ապահովել Երեւանի ողջ տարածքում”,- ասել է Ադամ Կաբլանյանը:

12:48 | 18.05.09 | Новости | 5929
Ереван /Медиамакс/. Интернет-провайдер iCON Communications объявил сегодня о запуске нового тарифного плана iCON Entry, обеспечивающего до 128 kbps скорости download и 64 кб/с upload в сети WiMAX.
Как сообщает агентство Медиамакс, об этом заявил сегодня на пресс-конференции в Ереване исполнительный директор iCON Communications Адам Кабланян.
«По нашим оценкам, 80 из 100 пользователей интернета в Армении используют dial-up», - сказал Адам Кабланян. По его словам, новый безлимитиный тарифный план, стоимость которого составляет 8000 драмов ежемесячно (включая НДС), нацелен на обеспечение доступа в Интернет широкому кругу интернет- пользователей, подключающихся к интернету через dial-up.
«Миссия iCON заключается в том, чтобы обеспечить высокоскоростной, надежный и доступный интернет как можно большему количеству жителей Армении, и это еще один важный шаг к достижению нашей цели»,- сказал Адам Кабланян.
Он также сообщил, что новые клиенты компании, заплатив 15 тыс. драмов, смогут арендовать USB Stick модемы на весь срок пользования услугами iCON, после чего они подлежат возврату. Ранее USB Stick модемы продавались за 50 тыс. драмов.
«Подобные модемы очень популярны среди наших клиентов, поскольку позволяют получить доступ в интернет в любой точке нашего покрытия», - сказал Адам Кабланян, отметив, что USB Stick модемами пользуются 40% клиентов iCON Communications.
Он сообщил также о новых предложениях более скоростного интернета для корпоративного сектора. «Эти предложения включают тарифные планы с негарантированной скоростью 2, 3 и 4 Mb/s, а также услуги с гарантированной скоростью, варьирующейся от 512 kbps до 4 Mbps», - сказал Адам Кабланян.
В настоящее время iCON предоставляет услуги в ереванских общинах Кентрон, Арабкир и Ачапняк и планирует к концу 2010 года расширить зону покрытия на все крупные города и туристические объекты Армении. «До октября текущего года мы планируем покрыть всю территорию Еревана», - сказал  Адам Кабланян.