15:46 | 20.05.09 | Նորություններ | 5230
Երեւան /Մեդիամաքս/. “Վիվասել-ՄՏՍ” ընկերությունը ողջունում է երրորդ օպերատորի սպասվող մուտքը բջջային կապի շուկա:
Ինչպես հաղորդում է ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ գործակալությունը, այսօր հանդես գալով Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանի /ՀՊՏՀ/ ուսանողների եւ դասախոսների հետ հանդիպմանը` ընկերության գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը նշել է, որ երրորդ օպերատորի մուտքը կակտիվացի շուկան եւ դրական ազդեցություն կունենա ՀՀ տնտեսության վրա: Միաժամանակ, նա հայտարարել է, որ “Վիվասել-ՄՏՍ”-ը չի անհանգստանում մրցակցության ուժեղացման կապակցությամբ:
Ռալֆ Յիրիկյանն ասել է, որ ընկերությունը մտադիր է 2009 թվականին տեղադրել լրացուցիչ 100-150 բազային կայաններ` ի հավելումն գործող 850-ի:
Պատասխանելով ուսանողների հարցերին` ընկերության ղեկավարն ասել է, որ դեռեւս վաղ է խոսել “Վիվասել-ՄՏՍ”-ի ամբողջական ռեբրենդինգի մասին:
“Մեր բաժանորդները սովորել են Վիվասել ապրանքանիշին եւ կտրուկ անցումը ՄՏՍ-ի սխալ քայլ կլիներ, այդ պատճառով մենք որոշեցինք քոբրենդինգ անցկացնել”,- տեղեկացրել է Ռալֆ Յիրիկյանը: “Վաղ թե ուշ մեր բրենդը կդառնա “ՄՏՍ-Հայաստան”-ը, սակայն դա տեղի չի ունենա վաղը”,- ասել է Ռալֆ Յիրիկյանը:

15:46 | 20.05.09 | Новости | 5303
Ереван /Медиамакс/. Компания «ВиваСелл-МТС» приветствует вход третьего игрока на рынке мобильной связи.
Как сообщает агентство Медиамакс, выступая сегодня на встрече со студентами и преподавателями Государственного экономического университета Армении (ГЭУА), гендиректор компании Ральф Йирикян отметил, что выход третьего оператора активизирует рынок в целом и положительно скажется на экономике Армении. При этом он заявил, что «ВиваСелл-МТС» не беспокоится по поводу усиления конкуренции.
Ральф Йирикян сказал, что в 2009 году компания намерена установить 100-150 базовых станций в дополнение к действующим 850.
Отвечая на вопросы студентов, глава компании сказал, что пока рано говорить о полном ребрендинге «ВиваСелл-МТС».
«Наши абоненты привыкли к бренду ВиваСелл и резкий переход на МТС был бы неправильным шагом, поэтому мы и решили проводить кобрендинг», - сообщил Ральф Йирикян. «Рано или поздно нашим брендом станет МТС-Армения, но это произойдет не завтра», - сказал Ральф Йирикян.