14:58 | 21.05.09 | Նորություններ | 5261
Երեւան /Մեդիամաքս/. “Վիվասել-ՄՏՍ”-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանն այսօր Երեւանում կայացած մամլո ասուլիսում ներկայացրել է բաժանորդների հաշիվների վերալիցքավորման նոր համակարգը:
Նոր համակարգը թույլ է տալիս հաշիվը վերալիցքավորել առանց քարտ ձեռք բերելու` “Վիվասել-ՄՏՍ”-ի ցանկացած գրասենյակում, ինչպես նաեւ 911 դեղատների ցանցում, Nokia խանութներում եւ “Պրես Ստենդ” կրպակներում:
Բաժանորդը պետք է նշի այն գումարը, որով ցանկանում է լիցքավորել իր հաշիվը, եւ վճարի այն: Հաշվի լիցքավորման նվազագույն գումարը 50 դրամ է, իսկ կանխավճարային քարտի վրա առավելագույն մնացորդը` 90 հազ. դրամ:
Ռալֆ Յիրիկյանը նշել է, որ ընկերությունը մտադիր չէ սահմանափակվել ձեռք բերածով եւ ձգտելու է 2 շաբաթը մեկ բաժանորդներին նոր ապրանքատեսակներ ներկայացնել: Նա նաեւ խոստացել է ավելի հաճախ հանդիպել ԶԼՄ-ների ներկայացոցիչների հետ եւ նրանց տեղեկացնել ընկերության գործունեության մասին:
“Վիվասել-ՄՏՍ”-ի գլխավոր տնօրենը տեղեկացրել է, որ ընկերության շահույթը 2008 թվականին կրճատվել է 12.5-13%-ով, նման ցուցանիշներ են արձանագրվել նաեւ 2009թ. առաջին եռամսյակում: Սակայն, Ռալֆ Յիրիկյանի խոսքերով, դեռեւս վաղ է վերջնական ենթադրություններ անել եւ արժե սպասել տարեվերջին:

14:58 | 21.05.09 | Новости | 5375
Ереван /Медиамакс/. Гендиректор «ВиваСелл-МТС» Ральф Йирикян представил сегодня на пресс-конференции в Ереване новую систему пополнения счетов абонентов.
Новая система позволяет пополнить счет без приобретения карты в любом отделении «ВиваСелл-МТС», а также в аптеках сети 911, магазинах Nokia и киосках Пресс-стенд.
Клиент должен отметить сумму, на которую желает пополнить счет и внести сумму. Минимальная сумма пополнения счета составляет 50 драмов, а максимальный остаток на предоплаченной карте 90 тыс. драмов.
Ральф Йирикян отметил, что компания не намерена останавливаться на достигнутом и будет стараться раз в 2 недели представлять абонентам новые продукты. Он также пообещал почаще встречаться с представителями СМИ и информировать их о деятельности компании.
Гендиректор «ВиваСелл-МТС» сообщил, что прибыль компании в 2008 году сократилась на 12,5-13%, аналогичные показатели отмечены и в первом квартале 2009 года. Однако, по словам Ральфа Йирикяна, пока рано делать окончательные выводы и следует дождаться конца года.