14:58 | 21.05.09 | Նորություններ | 5261
Երեւան /Մեդիամաքս/. “Վիվասել-ՄՏՍ”-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանն այսօր Երեւանում կայացած մամլո ասուլիսում ներկայացրել է բաժանորդների հաշիվների վերալիցքավորման նոր համակարգը:
Նոր համակարգը թույլ է տալիս հաշիվը վերալիցքավորել առանց քարտ ձեռք բերելու` “Վիվասել-ՄՏՍ”-ի ցանկացած գրասենյակում, ինչպես նաեւ 911 դեղատների ցանցում, Nokia խանութներում եւ “Պրես Ստենդ” կրպակներում:
Բաժանորդը պետք է նշի այն գումարը, որով ցանկանում է լիցքավորել իր հաշիվը, եւ վճարի այն: Հաշվի լիցքավորման նվազագույն գումարը 50 դրամ է, իսկ կանխավճարային քարտի վրա առավելագույն մնացորդը` 90 հազ. դրամ:
Ռալֆ Յիրիկյանը նշել է, որ ընկերությունը մտադիր չէ սահմանափակվել ձեռք բերածով եւ ձգտելու է 2 շաբաթը մեկ բաժանորդներին նոր ապրանքատեսակներ ներկայացնել: Նա նաեւ խոստացել է ավելի հաճախ հանդիպել ԶԼՄ-ների ներկայացոցիչների հետ եւ նրանց տեղեկացնել ընկերության գործունեության մասին:
“Վիվասել-ՄՏՍ”-ի գլխավոր տնօրենը տեղեկացրել է, որ ընկերության շահույթը 2008 թվականին կրճատվել է 12.5-13%-ով, նման ցուցանիշներ են արձանագրվել նաեւ 2009թ. առաջին եռամսյակում: Սակայն, Ռալֆ Յիրիկյանի խոսքերով, դեռեւս վաղ է վերջնական ենթադրություններ անել եւ արժե սպասել տարեվերջին:

14:58 | 21.05.09 | News | 5257
Yerevan /Mediamax/. General Manager of “VivaCell-MTS” Ralph Yirikian presented a new system for subscriber account replenishment at a news conference in Yerevan today.
The new system allows replenishing the account without purchasing a card in any department of “VivaCell-MTS”, as well as in drugstores of “911” chain, Nokia stores and Press-stand kiosks.
The customer should indicate the sum he/she wants to replenish the account with and enter the sum. The minimal sum for account replenishment makes 50 AMD, the maximum remainder on the prepaid card makes 90 thousand AMD.
Ralph Yirikian noted that the company does no intend to stop at what has been accomplished and will try to present new products to the subscribers once in 2 weeks. He also promised to meet with media representative more frequently and inform them on the activity of the company.
General Manager of “VivaCell-MTS” informed that the profit of the company in 2008 cut down by 12.5-13%, analogous indices have been registered in the first quarter of 2009 as well. However, according to Ralph Yirikian, it is yet early making final conclusions and one should wait for the end of the year.