12:56 | 25.05.09 | Նորություններ | 5522
Երեւան /Մեդիամաքս/. Ռուսաստանյան “Պրոգնոզ” IT ընկերությունը եւ “Մեդիամաքս” լրատվական գործակալությունը համագործակցության մասին համաձայնագիր են ստորագրել:
Համաձայնագրի շրջանակներում “Մեդիամաքսը” Հայաստանում իրականացնելու է “Պրոգնոզ” ընկերության պատրաստի ծրագրային ապրանքատեսակների առաջխաղացումը, ինչպես նաեւ ուսումնասիրելու է հայաստանյան պատվիրատուների համար նոր ապրանքատեսակների ստեղծման եւ դրանց ադապտացման հնարավորությունները:
“Պրոգնոզը” շուկայում գործում է 1991 թվականից եւ ներկայումս առաջատարի դիրք է զբաղեցնում տնտեսության եւ ֆինանսների ոլորտների գործընթացների մոնիտորինգի, վերլուծության եւ կանխատեսումների համակարգերի ստեղծման բնագավառում: Ընկերության հետազոտությունների հիմնական ուղղություններն են` մակրոտնտեսական վերլուծություն, տնտեսության առանձին հատվածների զարգացում, խոշոր ձեռնարկությունների եւ հոլդինգների գործունեություն, ֆինանսներ:
“Պրոգնոզի” հաճախորդների թվում են` ՌԴ նախագահի աշխատակազմը եւ ՌԴ Կառավարությունը, Համաշխարհային բանկը, Արժույթի միջազգային հիմնադրամը, Bayer, American Express, China Ocean Shipping Corporation, Oxford Economics ընկերությունները, բազմաթիվ այլ մասնավոր ու պետական կառույցներ:
IDC միջազգային վերլուծական եւ քոնսալթինգային ընկերության հաշվետվության համաձայն, “Պրոգնոզը” առաջատարն է Business Intelligence կարգի լուծումների ստեղծման ծառայությունների ռուսաստանյան շուկայում: “Պրոգնոզ” ընկերությունը Microsoft ընկերության հավաստագրված գործընկերն է, Oracle ընկերության բիզնես գործընկերը, IBM ընկերության գործընկերը:

12:56 | 25.05.09 | Новости | 5622
Ереван /Медиамакс/. Российская IT-компания «Прогноз» и информационное агентство Медиамакс подписали соглашение о сотрудничестве.
В рамках подписанного соглашения Медиамакс будет осуществлять на территории Армении продвижение готовых программных продуктов компании «Прогноз», а также изучать возможности адаптации и создания новых продуктов для армянских заказчиков.
«Прогноз» работает на рынке с 1991 года и в настоящее время занимает ведущие позиции в области создания систем мониторинга, анализа и прогнозирования процессов в сфере экономики и финансов. Основными направлениями исследований компании являются макроэкономический анализ, развитие отдельных секторов экономики, деятельность крупных предприятий и холдингов, финансы.
В числе клиентов «Прогноз» - Администрация президента и правительство России, «Газпром», Всемирный банк, Международный валютный фонд, компании Bayer, American Express, China Ocean Shipping Corporation, Oxford Economics и многие другие частные и государственные структуры.
По данным отчета международной аналитической и консалтинговой компанией IDC, «Прогноз» лидирует на российском рынке услуг по созданию решений класса Business Intelligence. Компания «Прогноз» является сертифицированным партнером компании Microsoft, бизнес-партнером компании Oracle, партнером компании IBM.