16:48 | 05.06.09 | Նորություններ | 4641
Երևան /Մեդիամաքս/. Orange Armenia հեռահաղորդակցային ընկերությունը կսկսի բջջային կապի ծառայություններ մատուցել այս տարվա հոկտեմբեր-նոյեմբեր ամիսներին:
Այդ մասին ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ-ի հետ հարցազրույցում ասել է ՀՀ տրանսպորտի եւ կապի նախարար Գուրգեն Սարգսյանը:
Նրա խոսքերով, ներկայումս ընկերությունը կատարում է ցանցի կառուցման նախնական աշխատանքները: «Վստահ եմ, որ երրորդ օպերատորի փաստացի մուտքը հայաստանյան շուկա դրական ազդեցություն կունենա ինչպես կապի որակի, այնպես էլ ծառայությունների բազմազանության եւ գների վրա»,- ասել է նախարարը:
Գուրգեն Սարգսյանը վստահություն է հայտնել, որ Orange Armenia-ի մեկնարկը կսկսվի 3G ծառայությունների մատուցումից, որոնք արդեն գոյություն ունեն գործող երկու օպերատորների մոտ: Նրա խոսքերով, Հայաստանում կա ամենաժամանակակից տեխնիկան, որը թույլ է տալիս տրամադրել բարձրորակ բջջային կապ:

16:48 | 05.06.09 | Новости | 4734
Ереван /Медиамакс/. Телекоммуникационная компания Orange Armenia приступит к предоставлению услуг мобильной связи в октябре-ноябре текущего года.
Об этом в интервью Медиамакс сообщил министр транспорта и связи Армении Гурген Саргсян.
По его словам, в настоящее время компания проводит подготовительные работы по строительству сети. «Я уверен, что фактический выход третьего оператора на армянский рынок положительно скажется как на качестве связи, так и на разнообразии и ценах на услуги», - сказал министр.
Гурген Саргсян выразил уверенность, что старт Orange Armenia начнется именно с предоставления услуг 3G, которые уже существуют у двух действующих операторов. По его словам, в Армении есть самая современная техника, которая позволяет предоставлять высококачественную мобильную связь.