10:51 | 11.06.09 | Նորություններ | 4510
Երևան /Մեդիամաքս/. Օպերատորները մրցակցում են նորարարական լուծումների առաջարկներով, ասել է «Վիվասել-ՄՏՍ»-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը:
Ինչպես հաղորդում է ՄԵԴԻԱՄՍՔՍ գործակալությունը, ընկերության ղեկավարն այդ մասին ասել է հունիսի 10-ին` «Վիվասել-ՄՏՍ»-ի գրասենյակում հյուրընկալելով Գյումրիի Տեղեկատվական տեխնոլոգիաների կենտրոնի ուսանողներին:
«Այսօր սպառողները բջջային օպերատորներից պահանջում են տվյալների փոխանցման որակյալ ծառայություններ` ավելի բարձր արագությամբ: Հետեւաբար, բուհերը պետք է առավելագույն ճկունություն ցուցաբերեն եւ արձագանքեն հասարակության աճող պահանջներին»,- ասել է Ռալֆ Յիրիկյանը:

10:51 | 11.06.09 | Новости | 4605
Ереван /Медиамакс/. Операторы соперничают в предложении инновационных решений, сказал гендиректор сотового оператора «Виваселл-МТС» Ральф Йирикян.
Как сообщает агентство Медиамакс, глава компании сказал об этом 10 июня, принимая в штаб-квартире «Виваселл-МТС» студентов Центра информационных технологий Гюмри.
«Сегодня потребителям нужны качественые услуги, с более высокой скоростью передачи данных. Операторы соперничают в предложении инновационных решений. Следовательно, вузы должны проявлять максимальную гибкость и вносить свой вклад в удовлетворении потребностей общества в инновациях», - сказал Ральф Йирикян.