12:40 | 27.06.09 | Նորություններ | 4998
Երեւան /Մեդիամաքս/. Երեւանում կայացել է կոնտեքստային ինտերնետային գովազդի Adbook ծառայության շնորհանդեսը:
Ինչպես հաղորդում է ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ-ը, հունիսի 26-ին ելույթ ունենալով միջոցառմանը` նախագծի ղեկավար Ալեքսանդր Հակոբյանը նշել է, որ կոնտեքստային գովազդը ինտերնետային գովազդի ամենաարագ զարգացող տեսակն է:
Adbook-ը ծառայություններ է մատուցում այս տարվա մարտից եւ արդեն ունի մոտ 40 գործընկեր կայքեր, այդ թվում` սոցիալական ցանցեր, Հայաստանի տեղեկատվական, կրթական, կորպորատիվ, զվարճալի եւ կադրային վեբ-կայքեր:
Հայաստանի ՏՏ ձեռնարկությունների միության գործադիր տնօրեն Կարեն Վարդանյանը ողջունել է կոնտեքստային գովազդի հայկական նոր ծառայության ի հայտ գալը, նշելով, որ կոնտեքստային գովազդը “ինտերնետային բիզնեսի զարգացման կարեւոր օղակ է”:

12:40 | 27.06.09 | News | 4977
Yerevan /Mediamax/. Presentation of Adbook service of context internet advertisement took place in Yerevan.
Mediamax reports that, speaking at the presentation on June 26, Coordinator of the project Alexander Hakobyan noted that context advertisement is the speediest developing type of internet advertisement.
Adbook started offering its services from March, 2009, and already has 40 partner websites, among which are social networks, informative, educational, corporate, entertainment and personnel websites in Armenia.
Executive Director of the Union of IT Enterprises of Armenia Karen Vardanyan welcomed the appearance of an Armenian service of context advertisement, noting that context advertisement is “an important link for developing internet business”.