16:23 | 10.07.09 | Նորություններ | 4720
Երեւան /Մեդիամաքս/. British Council-ի երեւանյան գրասենյակը, «ԱրմենՏել» ընկերությունը (Beeline ապրանքանիշ) եւ «Պատանեկան նվաճումներ» հասարակական կազմակերպությունը այսօր ազդարարել են Skills@Work 2009-2010 բիզնես առաջադրանքների պատանեկան մրցույթի մեկնարկը:
Մրցույթն անցկացվելու է 15-18 տարեկան դպրոցականների ու ուսանողների միջեւ, որոնց առաջարկվելու է շարադրություն գրել «Ի՞նչ կձեռնարկեի, եթե լինեի «ԱրմենՏել» ընկերության գլխավոր տնօրենը» թեմայով:
«ԱրմենՏելի» գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոն ասել է, որ այդ մրցույթը հնարավորություն է տալիս այլ կերպ նայել ընկերության բիզնեսին: Նրա խոսքերով, դա կորպորատիվ սոցիալական պատասխանատվության հենց այն ձեւաչափն է, որը Beeline-ը ամենակարեւորն է համարում:
Լավագույն 50 աշխատանքների հեղինակները հոկտեմբերին կմեկնեն Ծաղկաձորի Skills@Work ազգային ճամբար, իսկ ազգային փուլի հաղթողները կստանան հատուկ մրցանակներ եւ «ԱրմենՏել»-ում պրակտիկա անցնելու հնարավորություն: Ազգային փուլի լավագույն մասնակիցը 2010 թ. գարնանը Սերբիայում կներկայացնի Հայաստանը Skills@Work միջազգային մրցաշարում:

16:23 | 10.07.09 | News | 4723
Yerevan /Mediamax/. British Council Yerevan Office, “ArmenTel” (Beeline brand) and “Youth for Achievements” NGO announced the launch of youth competition Skills@Work 2009-2010 today.
The competition will be held among schoolchildren and students at the age of 15-18, who will be suggested writing an essay “What I would undertake, if I were the General Director of “ArmenTel””.
“ArmenTel” General Director Igor Klimko stated that this competition will give a chance to have a different look at the company’s business. He said this is the format of corporate responsibility Beeline considers the most important.
The authors of 50 best works will leave for the national camp of Skills@Work in Tsakhkadzor. Winners of the national round will receive special prizes and a chance to pass practical training at “ArmenTel” Company. The best participant of the national competition will represent Armenia at the international tournament of Skills@Work in Serbia in spring, 2010.