16:23 | 10.07.09 | Նորություններ | 4720
Երեւան /Մեդիամաքս/. British Council-ի երեւանյան գրասենյակը, «ԱրմենՏել» ընկերությունը (Beeline ապրանքանիշ) եւ «Պատանեկան նվաճումներ» հասարակական կազմակերպությունը այսօր ազդարարել են Skills@Work 2009-2010 բիզնես առաջադրանքների պատանեկան մրցույթի մեկնարկը:
Մրցույթն անցկացվելու է 15-18 տարեկան դպրոցականների ու ուսանողների միջեւ, որոնց առաջարկվելու է շարադրություն գրել «Ի՞նչ կձեռնարկեի, եթե լինեի «ԱրմենՏել» ընկերության գլխավոր տնօրենը» թեմայով:
«ԱրմենՏելի» գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոն ասել է, որ այդ մրցույթը հնարավորություն է տալիս այլ կերպ նայել ընկերության բիզնեսին: Նրա խոսքերով, դա կորպորատիվ սոցիալական պատասխանատվության հենց այն ձեւաչափն է, որը Beeline-ը ամենակարեւորն է համարում:
Լավագույն 50 աշխատանքների հեղինակները հոկտեմբերին կմեկնեն Ծաղկաձորի Skills@Work ազգային ճամբար, իսկ ազգային փուլի հաղթողները կստանան հատուկ մրցանակներ եւ «ԱրմենՏել»-ում պրակտիկա անցնելու հնարավորություն: Ազգային փուլի լավագույն մասնակիցը 2010 թ. գարնանը Սերբիայում կներկայացնի Հայաստանը Skills@Work միջազգային մրցաշարում:

16:23 | 10.07.09 | Новости | 4819
Ереван /Медиамакс/. Ереванский офис British Council, «АрменТел» (бренд Beeline) и общественная организация «Юношеские достижения» объявили сегодня о старте юношеского конкурса бизнес-заданий Skills@Work 2009-2010.
Конкурс будет проводится среди школьников и студентов в возрасте от 15 до 18 лет, которым
будет предложено написать сочинение на тему «Что бы я предпринял, если бы был гендиректором компании «АрменТел»».
Глава «АрменТел» Игорь Климко сказал, что этот конкурс дает возможность иначе взглянуть на бизнес компании. По его словам, это именно тот формат корпоративной социальной ответственности, который Beeline считает наиболее важным.
Авторы 50 лучших работ в октябре поедут в национальный лагерь Skills@Work в Цахкадзоре, победители национального тура получат специальные призы и возможность пройти практику в компании «АрменТел». Лучший участник национального конкурса представит Армению на международном турнире Skills@Work в Сербии весной 2010 года.