16:57 | 10.07.09 | Նորություններ | 4172
Երեւան /Մեդիամաքս/. «ԱրմենՏել» ընկերության (Beeline ապրանքանիշ) գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոն այսօր վրդովմունք է հայտնել ինտերնետ պրովայդերների գործողությունների կապակցությամբ:
Ինչպես հաղորդում է ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ գործակալությունը, Իգոր Կլիմկոն ասել է, որ վերջին ամիսներին «ԱրմենՏել» ընկերությունը մոտ 9 անգամ իջեցրել է ինտերնետի գինը մեծածախ սպառողների համար, սակայն վերջնական սպառողների համար պրովայդերների սահմանած գները մնում են բարձր:
Նա հիշեցրել է, որ վերջերս կայացած ՀՀ ՏՏ առաջնորդների ֆորումի ընթացքում ինտերնետ պրովայդերները կրկին դիմել են «ԱրմենՏելին» մեծածախ ինտերնետի գինն իջեցնելու առաջարկով:
«Ստացվում է, որ մեր ընկերությունը պրովայդերներին ինտերնետ է վաճառում մեծածախ գնով, կառուցում է մագիստրալային ալիքներ, միջոցներ է ներդնում ալիքների պահեստավորման համար, իսկ մանր ինտերնետ պրովայդերներն առանց սեփական ցանցերի զարգացման համար հատուկ ներդրումների փորձում են գումար աշխատել «ԱրմենՏելի» հաշվին», - հայտարարել է Իգոր Կլիմկոն:

16:57 | 10.07.09 | Новости | 4222
Ереван /Медиамакс/. Гендиректор «АрменТел» (бренд Beeline) Игорь Климко выразил сегодня возмущение действиями интернет-провайдеров.
Как сообщает агентство Медиамакс, Игорь Климко сказал, что в последние месяцы компания «АрменТел» примерно в 9 раз снизила цены на интернет для оптовых потребителей, однако цены провайдеров для конечных потребителей остаются высокими.
Он напомнил, что в ходе недавнего форума IT-лидеров Армении интернет-провайдеры вновь обратились с предложением к «АрменТел» о снижении цен на оптовый интернет.
«Получается, что наша компания предоставляет провайдерам интернет по оптовой цене, строит магистральные каналы, вкладывает средства в резервирование каналов, а мелкие интернет-провайдеры без особых инвестиций в развитие собственных сетей пытаются заработать за счет «АрменТел»», - заявил Игорь Климко.
Он отметил, что в ближайшее время «АрменТел» представит собственную концепцию развития интернета в Армении.