12:43 | 23.07.09 | Նորություններ | 4451
Երեւան /Մեդիամաքս/. “Վիվասել-ՄՏՍ”-ը Հայաստանում առաջին ընկերությունն է, որը հարկային հաշվետվությունը ներկայացրել է էլեկտրոնային տարբերակով:
Ինչպես հաղորդում է ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ գործակալությունը, հուլիսի 22-ին “Վիվասել-ՄՏՍ”-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը համապատասխան հավաստագիր է ստացել ՀՀ պետական եկամուտների կոմիտեի նախագահ Գագիկ Խաչատրյանից:
“Հարկատու 3” էլեկտրոնային համակարգի շնորհանդեսի ընթացքում “Վիվասել-ՄՏՍ”-ի գլխավոր հաշվապահը ներկայացրել է հունիս ամսվա ԱԱՀ-ի էլեկտրոնային հաշվետվությունը, որից հետո Ռալֆ Յիրիկյանը բջջային հեռախոսի միջոցով դրել է իր էլեկտրոնային ստորագրությունը:

12:43 | 23.07.09 | Новости | 4551
Ереван /Медиамакс/. «ВиваСелл-МТС» стала первой компанией в Армении, представившей налоговый отчет в электронном виде.
Как сообщает агентство Медиамакс, 22 июля гендиректор «ВиваСелл-МТС» Ральф Йирикян получил соответствующий сертификат от председателя Комитета по госдоходам Гагика Хачатряна.
В ходе презентации электронной системы «Налогоплательщик-3» главный бухгалтер «ВиваСелл-МТС» представил электронный отчет по НДС за июнь, после чего Ральф Йирикян посредством сотового телефона поставил свою электронную подпись.