12:43 | 23.07.09 | Նորություններ | 4451
Երեւան /Մեդիամաքս/. “Վիվասել-ՄՏՍ”-ը Հայաստանում առաջին ընկերությունն է, որը հարկային հաշվետվությունը ներկայացրել է էլեկտրոնային տարբերակով:
Ինչպես հաղորդում է ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ գործակալությունը, հուլիսի 22-ին “Վիվասել-ՄՏՍ”-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը համապատասխան հավաստագիր է ստացել ՀՀ պետական եկամուտների կոմիտեի նախագահ Գագիկ Խաչատրյանից:
“Հարկատու 3” էլեկտրոնային համակարգի շնորհանդեսի ընթացքում “Վիվասել-ՄՏՍ”-ի գլխավոր հաշվապահը ներկայացրել է հունիս ամսվա ԱԱՀ-ի էլեկտրոնային հաշվետվությունը, որից հետո Ռալֆ Յիրիկյանը բջջային հեռախոսի միջոցով դրել է իր էլեկտրոնային ստորագրությունը:

Yerevan /Mediamax/. “VivaCell-MTS” was the first company in Armenia, which presented tax report in electronic format.
Mediamax reports that on July 22 General Manager of “VivaCell-MTS” Ralph Yirikian received the corresponding certificate from the Chairman of the State Revenues Committee Gagik Khachatryan.
While presenting “Taxpayer-3” electronic system, Chief Accountant of “VivaCell-MTS” presented electronic report on VAT for July, after which Ralph Yirikian put his electronic signature by means of his cell phone.