18:36 | 24.07.09 | Նորություններ | 5238
Երեւան /Մեդիամաքս/. Deep Purple ռոք-խմբի երգիչ Իէն Գիլլանը դիտարկում է Հայաստանի ֆիլհարմոնիկ նվագախմբի հետ համատեղ համերգի հնարավորությունը:
Իէն Գիլլանի մենեջեր Ֆիլ Բենֆիլդի այդ հայտարարությունն այսօր Երեւանում ներկայացրել է ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ գործակալության տնօրեն Արա Թադեւոսյանը:
“Չնայած Իէն Գիլլանի եւ Deep Purple խմբի լարված ժամանակացույցին, մենք դիտարկում ենք Հայաստանի ֆիլհարմոնիկ նվագախմբի հետ համատեղ համերգի հնարավորությունը: Իէն Գիլլանն այս տարվա հոկտեմբերին Երեւանում կհանդիպի ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանին եւ նա հույս ունի, որ այդ ժամանակ կհայտարարի Հայաստանում իր համերգի օրը”, - ասվում է Ֆիլ Բենֆիլդի հայտարարության մեջ:
Իէն Գիլլանը, Black Sabbath ռոք-խմբի հիմնադիր անդամ Թոնի Այոմին եւ Asia ռոք-խմբի հիմնադիր անդամ Ջեֆրի Դաունսը “Հայաստանը շնորհակալ է ռոքին” նախագծի շրջանակներում հոկտեմբերի սկզբին կայցելեն Երեւան, որտեղ նրանց կհանձնվեն ՀՀ Պատվո շքանշաններ: Շարունակվում են Queen ռոք-խմբի հիմնադիր անդամ Բրայան Մեյի եւ “Pink Floyd” ռոք-խմբի հիմնադիր անդամ Դէվիդ Գիլմորի` Երեւան այցելելուն ուղղված բանակցությունները. նրանք եւս պարգեւատրվել են Հայաստանի Հանրապետության Պատվո շքանշանով:
“Հայաստանը շնորհակալ է ռոքին” նախագիծը համատեղ իրականացնում են ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ լրատվական գործակալությունը եւ ավստրալիական “Do Something” բարեգործական կազմակերպությունը` ՀՀ նախագահի աշխատակազմի օժանդակությամբ: Նախագծի գլխավոր հովանավորը “ՀայՌուսգազարդ” ընկերությունն է: Նախագծի գործընկերը Armenia Marriott հյուրանոցն է:

18:36 | 24.07.09 | Новости | 5337
Ереван /Медиамакс/. Вокалист группы Deep Purple Иэн Гиллан рассматривает возможность совместного концерта с Филармоническим оркестром Армении.
Это заявление менеджера Иэн Гиллана Фила Бэнфилда (Phil Banfield) представил сегодня в Ереване директор агентства Медиамакс Ара Тадевосян.
«Несмотря на напряженный график Иэна Гиллана и Deep Purple, мы рассматриваем возможность проведения совместного концерта с Филармоническим оркестром Армении. Иэн Гиллан встретится с президентом Саргсяном в октябре этого года в Ереване, и он надеется объявить тогда дату своего выступления в Армении», - говорится в заявлении Фила Бэнфилда.
Иэн Гиллан, гитарист Black Sabbath Тони Айомми, клавишник Asiа Джоуф Даунс прибудут в начале октября в Ереван в рамках проекта Armenia Grateful 2 Rock, где им будут вручены Ордена Почета. Продолжаются переговоры о визите в Ереван с гитаристом Queen Брайаном Мэем и лидером Pink Floyd Дэвидом Гилмором, которые также награжены Орденами Почета Республики Армения.
Armenia Grateful 2 Rock совместно реализуют информационное агентство Медиамакс и австралийская благотворительная организация Do Something при поддержке администрации президента Армении. Генеральным спонсором проекта выступает компания «АрмРосГазпром», занимающая 1-е место в списке крупнейших налогоплательщиков Армении. Партнером проекта является гостиница Armenia Marriott.