16:42 | 07.08.09 | Նորություններ | 4471
Երեւան /Մեդիամաքս/. “ԱրմենՏելը” (Beeline ապրանքանիշ) եւ “Սպառողների իրավունքների պաշտպանություն” հասարակական կազմակերպությունը այսօր Երեւանում համագործակցության հուշագիր են ստորագրել:
Ինչպես հաղորդում է ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ-ը, հուշագիրը ստորագրել են “ԱրմենՏելի” գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոն եւ “Սպառողների իրավունքների պաշտպանություն” ՀԿ-ի նախագահ Աբգար Եղոյանը:
Համագործակցությունը ենթադրում է “ԱրմենՏելի” մատուցած ծառայությունների մոնիտորինգ եւ վերլուծություն` ընկերության սպասարկման որակը բարձրացնելուն ուղղված առաջարկությունների նպատակով:
“Մեր ծառայությունների անկախ փորձաքննությունը կօգնի նույնականացնել խնդրահարույց գոտիները եւ քայլեր ձեռնարկել դրանց հաղթահարման ուղղությամբ”, - ասել է Իգոր Կլիմկոն` հավելելով, որ “ԱրմենՏելի” համագործակցությունը հասարակական կազմակերպության հետ նախատեսում է նաեւ համատեղ օրենսդրական նախաձեռնություններ:
Աբգար Եղոյանը տեղեկացրել է, որ “Սպառողների իրավունքների պաշտպանություն” ՀԿ-ն հեռահաղորդակցային ծառայությունների սպառողների իրավունքների պաշտպանության փորձ ունի: Նրա խոսքերով, հասարակական կազմակերպության հետ համագործակցությունը կբարձրացնի “ԱրմենՏելի” մրցունակությունը:

16:42 | 07.08.09 | News | 4465
Mediamax reports that the memorandum was signed by General Director of “ArmenTel” Igor Klimko and President of “Consumer Rights Protection” PO Abgar Yeghoyan.
Cooperation will consist of monitoring and analysis of services, provided by “ArmenTel”, aiming at presenting suggestions to the company on improving the level of service.
“Independent expert examination of our services will help identify problematic zones and take steps to overcome those”, Igor Klimko stated, adding that cooperation between “ArmenTel” and the public organization also provides for joint legislative initiatives.
Abgar Yeghoyan in his turn promised that “Consumer Rights Protection” PO has the experience of protecting the rights of telecommunications services’ consumers. According to him, cooperation with the public organization will increase competitiveness of “ArmenTel”.