16:42 | 07.08.09 | Նորություններ | 4471
Երեւան /Մեդիամաքս/. “ԱրմենՏելը” (Beeline ապրանքանիշ) եւ “Սպառողների իրավունքների պաշտպանություն” հասարակական կազմակերպությունը այսօր Երեւանում համագործակցության հուշագիր են ստորագրել:
Ինչպես հաղորդում է ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ-ը, հուշագիրը ստորագրել են “ԱրմենՏելի” գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոն եւ “Սպառողների իրավունքների պաշտպանություն” ՀԿ-ի նախագահ Աբգար Եղոյանը:
Համագործակցությունը ենթադրում է “ԱրմենՏելի” մատուցած ծառայությունների մոնիտորինգ եւ վերլուծություն` ընկերության սպասարկման որակը բարձրացնելուն ուղղված առաջարկությունների նպատակով:
“Մեր ծառայությունների անկախ փորձաքննությունը կօգնի նույնականացնել խնդրահարույց գոտիները եւ քայլեր ձեռնարկել դրանց հաղթահարման ուղղությամբ”, - ասել է Իգոր Կլիմկոն` հավելելով, որ “ԱրմենՏելի” համագործակցությունը հասարակական կազմակերպության հետ նախատեսում է նաեւ համատեղ օրենսդրական նախաձեռնություններ:
Աբգար Եղոյանը տեղեկացրել է, որ “Սպառողների իրավունքների պաշտպանություն” ՀԿ-ն հեռահաղորդակցային ծառայությունների սպառողների իրավունքների պաշտպանության փորձ ունի: Նրա խոսքերով, հասարակական կազմակերպության հետ համագործակցությունը կբարձրացնի “ԱրմենՏելի” մրցունակությունը:

16:42 | 07.08.09 | Новости | 4568
Ереван /Медиамакс/. «АрменТел» (торговая марка Beeline) и общественная организация «Защита прав потребителей» подписали сегодня в Ереване меморандум о острудничестве.
Как сообщает Медиамакс, меморандум подписали генеральный директор «АрменТел» Игорь Климко и председатель ОО «Защита прав потребителей» Абгар Егоян.
Сотрудничество будет заключаться в мониторинге и анализе услуг, предоставляемых «АрменТел», с целью представления компании предложений по повышению качества обслуживания.
«Независимая экспертиза наших услуг поможет идентифицировать проблемные зоны и предпринять шаги для их преодоления», - сказал Игорь Климко, добавив, что сотрудничество «АрменТел» с общественной организацией предполагает также совместные законодательные инициативы.
Абгар Егоян в свою очередь сообщил, что ОО «Защита прав потребителей» имеет опыт защиты прав потребителей телекоммуникационных услуг. По его словам, сотрудничество с общественной организацией повысит конкурентоспособность «АрменТел».