13:44 | 26.08.09 | Նորություններ | 4581
Երեւան /Մեդիամաքս/. ՀՀ Հանրային ծառայությունները կարգավորող հանձնաժողովը /ՀԾԿՀ/ այսօր հաստատել է “ԱրմենՏել”, VivaCell-MTS եւ Orange Armenia կապի օպերատորների միջեւ SMS եւ MMS հաղորդագրությունների փոխկապակցման վճարների նոր ժամանակացույցը:
Ինչպես հաղորդում է ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ-ը, այդ մասին այսօր ՀԾԿՀ նիստում հայտարարել է հանձնաժողովի հեռահաղորդակցության վարչության պետ Գեւորգ Գեւորգյանը:
Նրա խոսքերով, ժամանակացույցն ուժի մեջ է մտնելու 2010թ. հունվարի 1-ից: Մինչեւ 2011 թվականը նախատեսվում է օպերատորների միջեւ SMS եւ MMS հաղորդագրությունների սակագների համամասնական նվազեցում 9-ից մինչեւ 3 դրամ:

13:44 | 26.08.09 | News | 4580
Yerevan /Mediamax/. Public Service Regulatory Commission (PSRC) of Armenia approved tariff schedule today for interconnect services on SMS and MMS among “ArmenTel”, “VivaCell-MTS” and Orange Armenia operators’ networks.
Mediamax reports that the Head of Telecommunication Department Gevorg Gevorgyan said this at PSRC session in Yerevan today.
According to him, the given plan will come into effect on January 1, 2010. It provides for proportional reduction of tariffs for SMS and MMS among operators from 9 to 3 AMD by 2011.