13:44 | 26.08.09 | Նորություններ | 4581
Երեւան /Մեդիամաքս/. ՀՀ Հանրային ծառայությունները կարգավորող հանձնաժողովը /ՀԾԿՀ/ այսօր հաստատել է “ԱրմենՏել”, VivaCell-MTS եւ Orange Armenia կապի օպերատորների միջեւ SMS եւ MMS հաղորդագրությունների փոխկապակցման վճարների նոր ժամանակացույցը:
Ինչպես հաղորդում է ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ-ը, այդ մասին այսօր ՀԾԿՀ նիստում հայտարարել է հանձնաժողովի հեռահաղորդակցության վարչության պետ Գեւորգ Գեւորգյանը:
Նրա խոսքերով, ժամանակացույցն ուժի մեջ է մտնելու 2010թ. հունվարի 1-ից: Մինչեւ 2011 թվականը նախատեսվում է օպերատորների միջեւ SMS եւ MMS հաղորդագրությունների սակագների համամասնական նվազեցում 9-ից մինչեւ 3 դրամ:

13:44 | 26.08.09 | Новости | 4678
Ереван /Медиамакс/. Комиссия по регулированию общественных услуг (КРОУ) Армении утвердила сегодня тарифный график услуг интерконнекта по SMS и MMS сообщениям между сетями операторов «АрменТел», VivaCell-MTS и Orange Armenia.
Как сообщает Медиамакс, об этом сообщил сегодня в Ереване на заседании КРОУ заявил руководитель телекоммуникационного управления Геворг Геворгян.
По его словам, данный план вступит в силу 1 января 2010 года. Он предусматривает пропорциональное снижение тарифов на SMS и MMS сообщения между операторами с 9 до 3 драмов к 2011 году.