11:07 | 27.08.09 | Նորություններ | 4832
Երեւան /Մեդիամաքս/. “ԱրմենՏել” ընկերությունը (Beeline ապրանքանիշ) պաշտոնապես հայտարարել է սեպտեմբերի 15-ից ինտերնետի մեծածախ գները 7-ից 15 տոկոսով նվազեցնելու մասին:
“Այդ միջոցառումն ուղղված է Հայաստանում ինտերնետային ծառայությունների շուկայի հետագա ազատականացմանը եւ նպաստելու է ՏՏ հատվածի զարգացմանը: Հուսով եմ, որ մեծածախ ինտերնետի նոր սակագները կանդրադառնան վերջնական սպառողների համար դրա արժեքի վրա եւ կընդլայնեն նրանց հնարավորությունները”, - ասել է “ԱրմենՏել” ՓԲԸ գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոն:
“ԱրմենՏել”-ը նախատեսում է մինչեւ 2010թ. հունվարի 1-ը նոր պայմաններով վերակնքել TCP/IP թրաֆիքի միջազգային տրանզիտի ծառայությունների տրամադրման գործող բոլոր պայմանագրերը:

11:07 | 27.08.09 | News | 4839
Yerevan /Mediamax/. “ArmenTel” officially announced reduction of wholesale prices for internet by 7-15% since September 15.
“This measure aims at further liberalization of the Armenian market of internet services and will contribute to development of IT sector. I hope that the implemented new tariffs for wholesale internet will find their reflection in its cost for final consumers and will expand their opportunities”, General Director of “ArmenTel” CJSC Igor Klimko stated.
“ArmenTel” plans to again conclude all the current agreements on providing services of international transit of TCP/IP traffic at new terms by January 1, 2010.