14:37 | 07.09.09 | Նորություններ | 6690
Երեւան /Մեդիամաքս/. Գյումրիի տեխնոպարկի առաջին հնարավորությունները կներկայացվեն Digitec Expo 2009 ամենամյա ցուցահանդեսում, որը տեղի կունենա Երեւանում հոկտեմբերի 2-4-ը:
Ինչպես հաղորդում է ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ-ը, ՀՀ Տեղեկատվական տեխնոլոգիաների ձեռնարկությունների միության (UITE) գործադիր տնօրեն Կարեն Վարդանյանն այսօր ասել է, որ ցուցահանդեսում կներկայացվի Երեւանի եւ Գյումրիի միջեւ հեռակա բուժսպասարկումը: Digitec Expo 2009 ցուցասրահում ներկա կլինեն բժիշկներ, որոնց օն-լայն ռեժիմով կցուցադրվի Գյումրիում գտնվող հաճախորդի սոնոգրաֆիան:
Ցուցահանդեսին կմասնակցեն նաեւ նորաստեղծ ընկերություններ, որոնք կցուցադրեն իրենց նախագծերը ֆինանսավորում ներգրավելու ակնկալիքով, ինչպես նաեւ պետական կառույցներ, որոնք կներկայացնեն իրենց ձեռքբերումներն էլեկտրոնային կառավարման ներդրման ոլորտում:
Ցուցահանդեսի շրջանակներում կկազմակերպվեն մի շարք սեմինարներ եւ ArmRobotics առաջնությունը:
Ucom ինտերնետային պրովայդերի գլխավոր տնօրեն Հայկ Եսայանը հայտնել է, որ ցուցահանդեսում կներկայացվեն IP-հեռուստատեսության հնարավորությունները, որը տարածաշրջանում առաջինը ներկայացնում է Ucom ընկերությունը` Ericsson-ի հետ համագործակցությամբ:

14:37 | 07.09.09 | Новости | 7334
Ереван /Медиамакс/. Первые возможности технопарка Гюмри будут представлены на ежегодной выставке Digitec Expo 2009 в Ереване 2-4 октября.
Как сообщает Медиамакс, исполнительный директор Союза IT-предприятий (UITE) Армении Карен Варданян сказал сегодня, что на выставке будет продемонстрировано дистанционное медицинское обслуживание между Ереваном и Гюмри. В павильоне Digitec Expo 2009 в Ереване будут присутствовать врачи, которым в режиме он-лайн будет демонстрироваться сонография пациента, находящегося в Гюмри.
На выставке будут представлены также новосозданные компании, представляющие свои проекты с целью привлечения финансирования, правительственные структуры, демонстрирующие свои достижения по внедрению электронного управления.
В рамках выставки будут также организованы ряд семинаров и первенство роботов ArmRobotics.
Гендиректор интернет-провайдера Ucom Айк Есаян сообщил, что на выставке будут представлены возможности IP-телевидения, которое впервые в регионе представляется компанией Ucom в сотрудничестве с Ericsson.