14:37 | 07.09.09 | Նորություններ | 6690
Երեւան /Մեդիամաքս/. Գյումրիի տեխնոպարկի առաջին հնարավորությունները կներկայացվեն Digitec Expo 2009 ամենամյա ցուցահանդեսում, որը տեղի կունենա Երեւանում հոկտեմբերի 2-4-ը:
Ինչպես հաղորդում է ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ-ը, ՀՀ Տեղեկատվական տեխնոլոգիաների ձեռնարկությունների միության (UITE) գործադիր տնօրեն Կարեն Վարդանյանն այսօր ասել է, որ ցուցահանդեսում կներկայացվի Երեւանի եւ Գյումրիի միջեւ հեռակա բուժսպասարկումը: Digitec Expo 2009 ցուցասրահում ներկա կլինեն բժիշկներ, որոնց օն-լայն ռեժիմով կցուցադրվի Գյումրիում գտնվող հաճախորդի սոնոգրաֆիան:
Ցուցահանդեսին կմասնակցեն նաեւ նորաստեղծ ընկերություններ, որոնք կցուցադրեն իրենց նախագծերը ֆինանսավորում ներգրավելու ակնկալիքով, ինչպես նաեւ պետական կառույցներ, որոնք կներկայացնեն իրենց ձեռքբերումներն էլեկտրոնային կառավարման ներդրման ոլորտում:
Ցուցահանդեսի շրջանակներում կկազմակերպվեն մի շարք սեմինարներ եւ ArmRobotics առաջնությունը:
Ucom ինտերնետային պրովայդերի գլխավոր տնօրեն Հայկ Եսայանը հայտնել է, որ ցուցահանդեսում կներկայացվեն IP-հեռուստատեսության հնարավորությունները, որը տարածաշրջանում առաջինը ներկայացնում է Ucom ընկերությունը` Ericsson-ի հետ համագործակցությամբ:

14:37 | 07.09.09 | News | 7343
Yerevan /Mediamax/. First capacities of Gyumri industrial park will be presented at the annual exhibition DigiTec Expo 2009 on October 2-4 in Yerevan.
Mediamax reports that Executive Director of the Union of IT Enterprises (UITE) of Armenia Karen Vardanyan stated today that distance medical service between Yerevan and Gyumri will be demonstrated at the exhibition. Physicians will be present at DigiTec Expo 2009 pavilion in Yerevan, where ultrasound of a patient in Gyumri will be demonstrated to them in online mode.
Newly-founded companies will also be at the exhibition. They will present their projects, aiming at attracting funding. Governmental structures, demonstrating their achievements in implementing electronic management, will also be there.
Within the framework of the exhibition, a number of seminars and ArmRobotics robot championship will also be organized.
General Director of Ucom internet provider Hayk Yesayan informed that IP television capacities will also be demonstrated at the exhibition. They are presented for the first time in the region by Ucom Company in cooperation with Ericsson.--0--