16:55 | 02.10.09 | Նորություններ | 5097
Երեւան /Մեդիամաքս/. Այսօր ՀՀ Վարչապետի մասնակցությամբ Երեւանում բացվել է բարձր տեխնոլոգիաների Digitec Expo 2009 ամենամյա ցուցահանդեսը:
Ինչպես հաղորդում է ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ գործակալությունը, ելույթ ունենալով բացման արարողությանը` ցուցահանդեսի կազմակերպիչ, ՏՏ ձեռնարկությունների միության տնօրեն Կարեն Վարդանյանը հույս է հայտնել, որ միջոցառումը կարող է լինել մի գործիք, որի շնորհիվ Հայաստանը կդառնա աշխարհում տեղեկատվական տեխնոլոգիաների բնագավառի առաջատարներից մեկը:
Ցուցահանդեսի բացմանը հանդես է եկել նաեւ Ericsson ընկերության փոխնախագահ Յան Քեմբելը եւ ողջունել է Հայաստանում նման միջոցառման կազմակերպման գաղափարը:
Յան Քեմբելը նշել է նաեւ, որ Ericsson-ը տեղական Ucom ընկերության հետ համատեղ մուտք է գործում հայկական շուկա` ներկայացնելով ՏՏ հեռուստատեսությaն եւ լայնաշերտ ինտերնետի ծառայությունները:
Ինչպես ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ-ին տեղեկացրել են Ucom-ի տաղավարում, արդեն հոկտեմբերից ընկերությունը պատրաստ է Երեւանի փոքր կենտրոնում մատուցել ՏՏ հեռուստատեսության եւ լայնաշերտ ինտերնետի ծառայությունները: Հաջորդ տարվա վերջին ընկերությունը մտադիր է մատուցել այդ ծառայությունները մայրաքաղաքի ողջ տարածքում:

16:55 | 02.10.09 | News | 5089
Yerevan /Mediamax/. Annual exhibition of high technologies “DigiTec Expo 2009” was launched in Yerevan today at the participation of Armenian Prime Minister Tigran Sargsian.
Mediamax reports that, speaking at the exhibition, Director of the Union of IT Enterprises (UITE), which is the organizer of the exhibition, Karen Vardanyan expressed hope that the exhibition may become a tool, with the use of which Armenia will become one of the world leaders in the sphere of information technologies.
Vice-President of Ericsson Company Jan Campbell also spoke at the opening of the exhibition and welcomed such an event in Armenia.
Jan Campbell also noted that Ericsson enters the Armenian market, starting to provide the service of IP Television and broadband internet jointly with the local Ucom Company.
As Mediamax was informed in the pavilion of Ucom, already in October the company will start providing IP Television and broadband internet services in the small center of Yerevan. By the end of the following year, the company intends to provide services all over the capital city.