10:55 | 06.10.09 | Նորություններ | 5620
Երեւան /Մեդիամաքս/. WiMAX օպերատորներ “Cornet-AM”-ն ու iCon Communicaitions-ը ակտիվ աշխատանքներն են տանում ծածկույթի ընդլայնման եւ ծառայությունների որակի բարձրացման ուղղությամբ:
Ինչպես ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ-ին տված հարցազրույցում ասել է iCon Communicaitions-ի կոմերցիոն տնօրեն Րաֆֆի Քասարջյանը, ընկերությունը բաժանորդների թվի զգալի աճ է գրանցել ծածկույթի աշխարհագրության ընդլայնման եւ Երեւանի Նոր-Նորք, Քանաքեռ-Զեյթուն, Ավան, Քասախ գուղում եւ Վահագնի թաղամասում ծածկույթ ապահովելուց հետո:
Րաֆֆի Քասարջյանը տեղեկացրել է ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ-ին, որ տնային պայմաններում օգտագործման նշանակություն ունեցող մոդեմներն ու USB-մոդեմները հավասար պահանջարկ են վայելում: Ֆիզիկական անձիք նախընտրում են iCon entry եւ iCon connect փաթեթները, իսկ կորպորատիվ բաժանորդները` iCon media եւ iCon optima փաթեթները:
Խոսելով ընկերության հետագա ծրագրերի մասին` Րաֆֆի Քասարջյանը տեղեկացրել է, որ մոտակա ամիսներին բազային կայանների թիվը կհասնի 70-ի, ինչը թույլ կտա Երեւանում լիարժեք ծածկույթ ապահովել: Ընկերությունը նախատեսում է ծածկել հանրապետության ողջ տարածքը 2010 թվականին:
Ներկայումս iCon-ի ծածկույթը Երեւանում կազմում է 70 ք.կմ.` ներառելով Կենտրոն, Արաբկիր, Աջափնյակ, Զեյթուն, Նոր-Նորք եւ Ավան համայնքները. այստեղ տեղադրված են 38 բազային կայաններ:
“Cornet-AM”-ի գլխավոր տնօրեն Բորիս Դեմիրխանյանը կարծում է, որ ընկերության յուրաքանչյուր ծառայություն ունի իր սպառողը, սակայն “միանշանակ կարելի է խոսել որակյալ ծառայությունների նկատմամբ տնային բաժանորդների հետաքրքրության աճի մասին”:
Պատասխանելով սակագների հնարավոր իջեցման մասին հարցին` հաշվի առնելով “ԱրմենՏել”-ի կողմից մեծածախ ինտերնետի սակագների նվազեցման փաստը` Բորիս Դեմիրխանյանը նշել է, որ “Cornet-AM”- ը միշտ զգտում է վարել հավասարկշռված գնային քաղաքականություն եւ առաջարկում է տարբեր փաթեթներ, որոնք կոչված են օպտիմալացնել ծառայությունը վերջնական բաժանորդի համար:
“Այս համատեքստում մեր ընկերությանը հարկավոր չէ սպասել մայրուղային գծերի սակագների իջեցմանը, որպեսզի առավել գրավիչ դարձնել ծառայությունը մեր բաժանորդների համար”, - ասել է “Cornet-AM”-ի ղեկավարը:
“Cornet-AM”-ը ծառայություներ է մատուցում Երեւանում, ինչպես նաեւ հանրապետության 18 քաղաքներում. Վանաձոր, Գյումրի, Սեւան, Գավառ, Հրազդան, Չարենցավան,Դիլիջան, Իջեւան, Սպիտակ, Ստեփանավան, Աշտարակ, Աբովյան, Արտաշատ, Արմավիր, Էջմիածին, Գորիս, Կապան եւ Ալավերդի:
Բորիս Դեմիրխանյանի խոսքերով, տեխնոլոգիական հնարավորությունների շնորհիվ ընկերության բաժանորդները կարող են օգտվել “Cornet-AM”-ի ծառայություններից նաեւ Ծաղկաձորում, Մասիսում եւ Օշականում եւ այլ բնակավայրերում:

10:55 | 06.10.09 | News | 5618
Yerevan /Mediamax/. WiMAX operators “Cornet-AM” and iCON Communications carry out active works on expanding the coverage zone and improving the quality of services.
As the Chief Commercial Officer of iCON Communications Raffi Kassarjian stated in an interview to Mediamax, the company has registered significant growth of subscribers’ number after expanding the geography and starting service provision in Yerevan communities of Nor-Norq, Avan, Kanaker-Zeytun, Kasakh village and Vahagni residential district.
Raffi Kassarjian informed Mediamax that the apartment use modems and USB modems are equally popular. Individuals prefer “iCon entry” and “iCon connect” packages, and for corporate customers more preferable are the tariff plans of “iCon media” and “iCon optima”.
Talking about the company’s further plans, Raffi Kassarjian informed that within the nearest months the number of base stations will reach 70, which will allow providing full coverage in Yerevan. The company plans to cover the entire territory of the republic in 2010.
At the moment, the coverage area of iCon in Yerevan makes 70 square kilometers, including Kentron, Arabkir, Achapnyak, Zeytun, Nor-Norq and Avan communities: 38 base stations are located here.
Chief Executive Director of “Cornet-AM” Boris Demirkhanyan believes that each service of the company has its niche and its own consumers, however, “one can state with confidence the tendency of interest growth among house consumers for quality services”.
Answering the question on the possible reduction of tariffs for services, taking into account the reduction of prices for wholesale internet by “ArmenTel” Company, Boris Demirkhanyan stated that “Cornet-AM” tries to carry out weighted price policy and offers various packages, meant to optimize the service for the final user.
“In this context, our company does not have to wait for reduction of tariffs for main resources to make the service more attractive for its consumer”, “Cornet-AM” Head stated.
“Cornet-AM” provides services in Yerevan, as well as in 18 towns of the republic: Vanadzor, Gyumri, Sevan, Gavar, Hrazdan, Charentsavan, Dilijan, Ijevan, Spitak, Stepanavan, Ashtarak, Abovyan, Artashat, Armavir, Etchmiadzin, Goris, Kapan and Alaverdi.
According to Boris Demirkhanyan, taking into account the technologic capacities, the company’s customers may use “Cornet-AM” connection also in Tsakhkadzor, Masis and Oshakan and other settlements.