09:38 | 14.10.09 | Նորություններ | 5109
Երեւան /Մեդիամաքս/. «ՎիվաՍել-ՄՏՍ»-ն այսօր մրցակցային շուկայում առաջինն է շարժական կապի ժամանակակից ծառայությունների, այդ թվում՝ լայնաշերտ ինտերնետ ապահովելու առումով:
Ինչպես հաղորդում է ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ գործակալությունը, այս մասին ասել է "ՎիվաՍել-ՄՏՍ"-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը` ԵՊՀ Իջեւանի մասնաճյուղի ուսանողների հետ հանդիպմանը:
"Ամենաթանկ արժեքը մարդկային կապիտալն է եւ այդ ներուժով` ստանձնած պարտավորությունները կատարելը: Միշտ պարտավորվել ենք ցանց ստեղծելու առումով եւ մեր ուժերը շարունակաբար ներդնելով` գնացել ենք առաջ: Երրորդ սերնդի ցանց ապահովելը մեկն էր այն պարտավորություններից, որը ստանձնել էր շարժական կապին օպերատորը: Այսօր արդեն, ՎիվաՍել- ՄՏՍ-ն առաջարկում է այդ ցանցի ընձեռած հնարավորություններից օգտվելու տարբեր լուծումներ: ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ն այսօր մրցակցային շուկայում առաջինն է շարժական կապի ժամանակակից ծառայությունների, այդ թվում՝ լայնաշերտ ինտերնետ ապահովելու առումով", - ասել է Ռալֆ Յիրիկյանը:
Ոլորտի հետագա զարգացումն ապահովելու եւ հաջողությունների հասնելու համար "ՎիվաՍել-ՄՏՍ"-ի գլխավոր տնօրենը կարեւոր համարել վաղվա մասնագետներին ընդառաջ գնալու բիզնեսի պատրաստակամությունը:

09:38 | 14.10.09 | Новости | 5145
Ереван /Медиамакс/. VivaCell-MTS является лидером в предоставлении современных услуг мобильной связи, в том числе - широкополосного интернета.
Как сообщили Медиамакс в пресс-службе VivaCell-MTS, гендиректор компании Ральф Йирикян сказал об этом на встрече со студентами иджеванского филиала Ереванского государственного университета.
В ходе встречи студенты получили возможность ознакомиться с моделью управления и пятилетней историей успеха ведущего оператора мобильной связи Армении.
«Человеческие ресурсы - самый ценный капитал любой страны. Формирование и управление этим капиталом и подготовка будущих специалистов и лидеров - наша задача», - сказал Ральф Йирикян.
«Готовность бизнеса идти навстречу потребностям сегодняшних студентов крайне важна для развития сферы информационных технологий», - добавил глава VivaCell-MTS.