13:45 | 15.10.09 | Նորություններ | 4273
Երեւան /Մեդիամաքս/. ՀՀ կառավարությունն այսօր որոշում է կայացրել Ucom ընկերության կողմից 300 մլն դրամից ավել արժեք ունեցող ներկրվող սարքավորումների ավելացված արժեքի հարկի /ԱԱՀ/ վճարման ժամկետը 3 տարով հետաձգելու մասին:
Ինչպես այսօր կառավարության նիստում տեղեկացրել է ՀՀ էկոնոմիկայի նախարար Ներսես Երիցյանը, որոշումը կայացվել է կառավարության հակաճգնաժամային միջոցառումների շրջանակներում, որոնք ուղղված են խոշոր ներդրողներին օժանդակելուն:
Էկոնոմիկայի նախարարը նշել է, որ Ucom ընկերությունը գործում է ինտերնետային ծառայությունների շուկայում, եւ այդ որոշումը կնպաստի երկրում ինտերնետի զարգացմանը:

13:45 | 15.10.09 | News | 4170
Yerevan /Mediamax/. Armenian government made a decision today to delay for 3 years payment of value added tax (VAT) by “Ucom” Company for imported equipment at the cost of over 300mln AMD.
As the Minister of Economy of Armenia Nerses Yeritsyan stated at the session of the government today, the given decision is made within the framework of the government’s crisis prevention measures, aiming at assisting major investors.
Minister of Economy noted that “Ucom” Company functions in the market of internet services and the given decision will help development of internet in the country.