13:45 | 15.10.09 | Նորություններ | 4273
Երեւան /Մեդիամաքս/. ՀՀ կառավարությունն այսօր որոշում է կայացրել Ucom ընկերության կողմից 300 մլն դրամից ավել արժեք ունեցող ներկրվող սարքավորումների ավելացված արժեքի հարկի /ԱԱՀ/ վճարման ժամկետը 3 տարով հետաձգելու մասին:
Ինչպես այսօր կառավարության նիստում տեղեկացրել է ՀՀ էկոնոմիկայի նախարար Ներսես Երիցյանը, որոշումը կայացվել է կառավարության հակաճգնաժամային միջոցառումների շրջանակներում, որոնք ուղղված են խոշոր ներդրողներին օժանդակելուն:
Էկոնոմիկայի նախարարը նշել է, որ Ucom ընկերությունը գործում է ինտերնետային ծառայությունների շուկայում, եւ այդ որոշումը կնպաստի երկրում ինտերնետի զարգացմանը:

13:45 | 15.10.09 | Новости | 4230
Ереван /Медиамакс/. Правительство Армении приняло сегодня решение отложить на 3 года уплату компанией Ucom налога на добавленную стоимость (НДС) импортируемого оборудования стоимостью больше 300 млн. драмов.
Как сообщил сегодня на заседании правительства министр экономики Армении Нерсес Ерицян, данное решение принимается в рамках антикризисных мер правительства, направленных на содействие крупным инвесторам.
Министр экономики отметил, что компания Ucom действует на рынке интернет-услуг, и данное решение поможет развитию Интернета в стране.