12:08 | 21.10.09 | Նորություններ | 6231
Ինչպես հայտնել է Oracle-ի Արեւելյան Եվրոպայի եւ ԱՊՀ երկրների զարգացման դեպարտամենտի տնօրեն Բոբ Հրոխը, ընկերությունն արտադրում է ավելի քան 3 հազ. ապրանքատեսակ, իսկ Հայաստանում շեշտը հիմնականում դնելու է բանկային եւ ֆինանսական ոլորտների լուծումների վրա:
Ինչպես նշել է Oracle-ի ԱՊՀ երկրներում վաճառքի գծով տնօրեն Սերգեյ Լանովենկոն, «Հայաստանը մշտապես եղել է տեխնոլոգիական կենտրոն, եւ դա ակնհայտ է ըստ ՏՏ ոլորտում առկա առաջատար նախագծերի»:
Նա ընդգծել է, որ Oracle-ը Հայաստանում արդեն աշխատում է Կենտրոնական բանկի հետ, որի հետ կնքվել է փոխըմբռնման հուշագիր: Սերգեյ Լանովենկոն շեշտել է, որ «մենք շահագրգռված ենք նաեւ համագործակցելու հեռահաղորդակցային բնագավառի հետ, որը թափ է հավաքում»:
Softline (Հայաստանում Oracle-ի գործընկերը) ընկերության տնօրեն Արմեն Կարապետյանի խոսքերով, Oracle-ի լուծումները կարող են նպաստել ՀՀ ֆինանսական հատվածի արդյունավետության եւ անվտանգության բարձրացմանը: Նա նկատել է, որ հայաստանյան որոշ բանկեր արդեն օգտագործում են Oracle-ի արտադրանքը:

12:08 | 21.10.09 | News | 6335
Director of Oracle Promotion Department for Eastern Europe and CIS Bob Hroch stated that the company produces over 3 thousand products, and in Armenia it will focus on technologic solutions for the banking and financial sectors.
As Oracle Sales Director for CIS Sergey Lanovenko stated, “Armenia has always been a technologic center and this is seen from the advanced projects in the sphere of IT”.
He stressed that Oracle already carries out works with the Central Bank in Armenia. A memorandum of understanding is already concluded with it. Sergey Lanovenko stressed that “we are also interested in cooperation with the telecommunication sector, which is going forward at a steady gait”.
According to Softline Company Director (Softline Company is Oracle’s partner in Armenia) Armen Karapetyan, Oracle’s solutions may contribute to increasing efficiency and security of the financial sector in Armenia. He noted that certain Armenian banks already use the products of Oracle.