13:54 | 26.10.09 | Նորություններ | 4358
Երեւան /Մեդիամաքս/. Էկոլոգիական թեմատիկային նվիրված «Կորպորատիվ սոցիալական պատասխանատվություն» սեմինարը մեկնարկել է այսօր Երեւանում` VivaCell-MTS ընկերության աջակցությամբ:
Ինչպես հաղորդում է ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ-ը, սեմինարի ընթացքում, որն ավարտվելու է հոկտեմբերի 28-ին, կորպորատիվ սոցիալական պատասխանատվության ոլորտի միջազգային փորձագետները ՀՀ գործարար շրջանակներին կներկայացնեն երկրի էկոլոգիական բարելավմանը նրանց մասնակցության կարեւորությունը:
Սեմինարը վարում են Ռոտերդամի կառավարման դպրոցի եւ Էրազմուս համալսարանի դոկտոր պրոֆեսոր Թոյնիս Վիլեմ Հարդյոնոն, Վասիլի Աբուզովը Ուկրաինայից եւ Գերմանիայի Բերթելսման հիմնադրամի կորպորատիվ սոցիալական պատասխանատվության նախագծի ղեկավար Աննա Փիթերսը:
Սեմինարն անցնում է «Արեւորդի» փառատոնի շրջանակներում եւ կազմակերպվել է Վայրի բնության եւ մշակութային արժեքների պահպանման հիմնադրամի կողմից` ՄԱԿ-ի Global Compact Armenia, ինչպես նաեւ GTZ (Գերմանական տեխնիկական աջակցություն) ծրագրերի հետ համագործակցությամբ:

Yerevan /Mediamax/. “Corporate Social Responsibility” (CSR) workshop, devoted to ecology, launched in Yerevan today, provided support of VivaCell-MTS Company.
Mediamax reports that during the workshop, which will be completed on October 28, the international experts in the sphere of CSR will present to business circles of Armenia the importance of their participation in improving the country’s ecology.
The workshop is held by Professor of Rotterdam School of Management and “Erasmus” University Teunis Willem Hardjono, Head of CSR project of the German Bertelsmann Foundation Anna Peters and Ukrainian expert Vasily Abuzov.
The workshop takes place within the framework of “Child Sun” Ecology Festival and is organized by the Foundation for the Preservation of Wildlife and Cultural Assets given support of UN Global Compact Armenia program and GTZ (German Technical Assistance) program.