13:54 | 26.10.09 | Նորություններ | 4358
Երեւան /Մեդիամաքս/. Էկոլոգիական թեմատիկային նվիրված «Կորպորատիվ սոցիալական պատասխանատվություն» սեմինարը մեկնարկել է այսօր Երեւանում` VivaCell-MTS ընկերության աջակցությամբ:
Ինչպես հաղորդում է ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ-ը, սեմինարի ընթացքում, որն ավարտվելու է հոկտեմբերի 28-ին, կորպորատիվ սոցիալական պատասխանատվության ոլորտի միջազգային փորձագետները ՀՀ գործարար շրջանակներին կներկայացնեն երկրի էկոլոգիական բարելավմանը նրանց մասնակցության կարեւորությունը:
Սեմինարը վարում են Ռոտերդամի կառավարման դպրոցի եւ Էրազմուս համալսարանի դոկտոր պրոֆեսոր Թոյնիս Վիլեմ Հարդյոնոն, Վասիլի Աբուզովը Ուկրաինայից եւ Գերմանիայի Բերթելսման հիմնադրամի կորպորատիվ սոցիալական պատասխանատվության նախագծի ղեկավար Աննա Փիթերսը:
Սեմինարն անցնում է «Արեւորդի» փառատոնի շրջանակներում եւ կազմակերպվել է Վայրի բնության եւ մշակութային արժեքների պահպանման հիմնադրամի կողմից` ՄԱԿ-ի Global Compact Armenia, ինչպես նաեւ GTZ (Գերմանական տեխնիկական աջակցություն) ծրագրերի հետ համագործակցությամբ:

13:54 | 26.10.09 | Новости | 4301
Ереван /Медиамакс/. Семинар “Корпоративно-социальная ответственность” (КСО), посвященный экологической тематике, начался сегодня в Ереване при поддержке компании VivaCell-MTS.
Как сообщает Медиамакс, в ходе семинара, который завершится 28 октября, международные эксперты в области КСО представят деловым кругам Армении важность их участия в улучшении экологии страны.
Семинар ведут профессор Ротердамской школы управления и университета «Эразмус» Тойнис Вилем Хардьоно, руководитель проекта КСО немецкого фонда Бертельсман Анна Питерс и украинский эксперт Василий Абузов.
Семинар проходит в рамках международного экологического фестиваля “Дитя солнца” и организован Фондом сохранения дикой природы и культурных ценностей при содействии программы ООН Global Compact Armenia и программы GTZ (Германское техническое содействие).--0--