16:08 | 06.11.09 | Նորություններ | 4570
Երեւան /Մեդիամաքս/. “ԱրմենՏել” ընկերության (Beeline ապրանքանիշ) գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոն այսօր հայտարարել է, որ “չնայած շատերի ակնկալիքներին` նարնջագույն հեղափոխություն տեղի չունեցավ”:
Ինչպես հաղորդում է ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ գործակալությունը, Իգոր Կլիմկոն այդ մասին ասել է` մեկնաբանելով Orange Armenia օպերատորի մուտքը շուկա: Նրա խոսքերով, նոր օպերատորի սակագները դեմփինգային չեն, “այլ ավելի շուտ կոռեկտ են գործող օպերատորների նկատմամբ”:
“Վերջերս Հայաստանի կապի ոլորտում մոդայի “օրենսդիրը” դարձել է “ԱրմենՏելը”: Մեր նոր սակագնային պլանները` “Քեզ համար”, “Քեզ համար-Էքսկլյուզիվ” իսկապես հեղափոխական են շուկայում՚,- նշել է Beeline-ի գլխավոր տնօրենը:
Մեկնաբանելով Orange Armenia-ի հայտարարած շարժական ինտերնետի 7.2 Մբ/վրկ արագությունը` Իգոր Կլիմկոն ասել է, որ “դա տեխնոլոգիական արագություն է, որը տրամադրում են 3G ցանցերը”:
“Նույնպիսի ցանցեր ունեն նաեւ “ԱրմենՏել”-ն ու VivaCell-MTS-ը, այդ պատճառով ասել, թե շուկայում արվել է ինչ-որ գերեզակի առաջարկ, ես չեմ կարող”,- ասել է Իգոր Կլիմկոն:

Yerevan /Mediamax/. “ArmenTel” (Beeline brand) General Director Igor Klimko stated today that “despite the expectations of many, there was no orange revolution”.
Mediamax reports that Igor Klimko said this, commenting on the entry of Orange Armenia operator to the market. According to him, the new operator’s tariffs are not dumping ones, “but are rather correct as compared to the current operators”.
“Recently “ArmenTel” has become the canonist in the sphere of mobile connection in Armenia. In particular, our new tariff plans “For You”, “For You – Exclusive” are really revolutionary in the market”, General Director of Beeline noted.
Commenting on the speed of mobile internet at 7.2Mb/sec, announced by Orange Armenia, Igor Klimko stated that “this is the technologic speed provided by 3G networks”.
“The same networks function in “ArmenTel” and in VivaCell-MTS, this is why I cannot say that any super unique offer has been made in the market”, Klimko stated.