17:15 | 12.11.09 | Նորություններ | 4207
Երեւան /Մեդիամաքս/. “ԱրմենՏել” ընկերությունը եւ “Սպառողների իրավունքների պաշտպանություն” հասարակական կազմակերպությունն այսօր համակարգչային եւ բջջային խարդախության դեմ պայքարին նվիրված կլոր սեղան են անցկացրել:
Ինչպես հաղորդում է ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ գործակալությունը, “ԱրմենՏելի” հասարակայնության հետ կապերի ծառայության ղեկավար Անուշ Բեղլոյանը այսօր հայտնել է, որ սպառողների բողոքները հիմնականում վերաբերում են անցանկալի sms հաղորդագրություններին եւ ձայնային սպամին, միջազգային զանգեր գեներացնող GPRS-վիրուսներին եւ ռոումինգում անցանկալի զանգերին:
“ԱրմենՏելի” բաժանորդների սպասարկման բաժնի ղեկավար Բուրաստան Մովսիսյանը տեղեկացրել է, որ հաճախ բաժանորդները դառնում են բջջային խարդախության զոհ` մասնակցելով “կեղծ վիճակախաղերին, ինչի արդյունքում սպառողի հաշվի վրա կուտակվում են մեծ պարտքեր”: Նա բաժանորդներին կոչ է արել օգտագործել հատուկ ծրագրեր` բջջային հեռախոսների եւ համակարգիչների պաշտպանության համար:
Բուրաստան Մովսիսյանը բաժանորդներին դիմել է բջջային կամ համակարգչային խարդախության բոլոր դեպքերի մասին “ԱրմենՏելին” տեղյակ պահելու կոչով:

17:15 | 12.11.09 | Новости | 4265
Ереван /Медиамакс/. «АрменТел» (бренд Beeline) и общественная организация «Защита прав потребителей» провели сегодня круглый стол по вопросам борьбы с компьютерным и мобильным мошенничеством.
Как сообщает агентство Медиамакс, руководитель службы по связям с общественностью «АрменТел» Ануш Беглоян сообщила сегодня, что жалобы потребителей касаются, в частности, нежелательных рекламных sms-сообщений и голосового спама, GPRS-вирусов, генерирующих международные звонки и нежелательных звонков в роуминге.
Руководитель отдела обслуживания абонентов «АрменТел» Бурастан Мовсисян сообщила, что часто абоненты становятся жертвами мобильного мошенничества, участвуя в «подложных лотереях, в результате чего на счета пользователей начисляются большие суммы». Она призвала абонентов использовать специальные программы для защиты мобильных телефонов и компьютеров.
Бурастан Мосвисян обратилась к абонентам с просьбой ставить «АрменТел» в известность обо всех случаях мобильного или компьютерного мошенничества.