09:48 | 02.12.09 | Նորություններ | 4190
Երեւան /Մեդիամաքս/. «ՎիվաՍել-ՄՏՍ» օպերատորը եւ Հայկական Կարմիր խաչի ընկերությունը Երեւանի քաղաքապետարանի աջակցությամբ մի շարք միջոցառումներ են անցկացրել ՁԻԱՀ-ի դեմ պայքարին նվիրված ակցիայի շրջանակներում:
Ինչպես ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ-ին հայտնել են «ՎիվաՍել-ՄՏՍ»-ի մամլո ծառայությունում, մասնավորապես, անցկացվել են հետեւյալ միջոցառումները` ՁԻԱՀ-ի թեմայով բաց դասեր երեւանյան դպրոցներում, այդ հիվանդությամբ տառապող մարդկանց նկատմամբ խտրականության խնդիրների մասին տեսահոլովակների ցուցադրություն հեռուստաալիքներով, տեղեկատվական արշավ Երեւանի փողոցներում, լուսանկարչական ցուցահանդես:
«Հիվանդության դեմ արդյունավետ պայքարի հարցում կարեւոր տեղ է զբաղեցնում հասարակության իրազեկման բարձր մակարդակը: Մեր համագործակցությունը Հայկական Կարմիր խաչի ընկերության հետ հիմնվում է այդ ըմբռնման վրա»,- հայտարարել է «ՎիվաՍել-ՄՏՍ»-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը:

09:48 | 02.12.09 | Новости | 4285
Ереван /Медиамакс/. Сотовый оператор «ВиваСелл-МТС» и Армянское общество Красного креста при поддержке мэрии Еревана провели ряд мероприятий в рамках акции по борьбе со СПИД-ом.
Как сообщили Медиамакс в пресс-службе «ВиваСелл-МТС», были, в частности, проведены следующие мероприятия: открытый урок в ереванских школах на тему СПИД-а, показ по телеканалам видеороликов о проблемах дискриминации по отношению к людям, страдающим от этой болезни, информационная кампания на улицах Еревана, специальная фотовыставка.
«В вопросе эффективной борьбы с болезнью важное место занимает высокий уровень осведомленности общества. Наше сотрудничество с Армянским обществом Красного креста основывается на этом понимании»,- заявил гендиректор «ВиваСелл-МТС» Ральф Йирикян.