09:48 | 02.12.09 | Նորություններ | 4190
Երեւան /Մեդիամաքս/. «ՎիվաՍել-ՄՏՍ» օպերատորը եւ Հայկական Կարմիր խաչի ընկերությունը Երեւանի քաղաքապետարանի աջակցությամբ մի շարք միջոցառումներ են անցկացրել ՁԻԱՀ-ի դեմ պայքարին նվիրված ակցիայի շրջանակներում:
Ինչպես ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ-ին հայտնել են «ՎիվաՍել-ՄՏՍ»-ի մամլո ծառայությունում, մասնավորապես, անցկացվել են հետեւյալ միջոցառումները` ՁԻԱՀ-ի թեմայով բաց դասեր երեւանյան դպրոցներում, այդ հիվանդությամբ տառապող մարդկանց նկատմամբ խտրականության խնդիրների մասին տեսահոլովակների ցուցադրություն հեռուստաալիքներով, տեղեկատվական արշավ Երեւանի փողոցներում, լուսանկարչական ցուցահանդես:
«Հիվանդության դեմ արդյունավետ պայքարի հարցում կարեւոր տեղ է զբաղեցնում հասարակության իրազեկման բարձր մակարդակը: Մեր համագործակցությունը Հայկական Կարմիր խաչի ընկերության հետ հիմնվում է այդ ըմբռնման վրա»,- հայտարարել է «ՎիվաՍել-ՄՏՍ»-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը:

09:48 | 02.12.09 | News | 4199
Yerevan /Mediamax/. “VivaCell-MTS” mobile operator and the Armenian Society of the Red Cross held a number of events within the framework of the campaign to fight AIDS, at the support of Yerevan City Administration.
Mediamax was informed in the press service of “VivaCell-MTS” that, the following event were particularly held: an Open lesson on AIDS in Yerevan schools; showing of videos by TV channels on the problems of discrimination towards people, suffering AIDS; an information campaign in Yerevan streets; a special photo exhibition.
“High level of public awareness is very important for effective struggle against the disease. Our cooperation with the Armenian Society of the Red Cross is based on this understanding”, General Manager of “VivaCell-MTS” Ralph Yirikian stated.